Archiwum dla daty: 01-02-2012

Podłoga w salonie.

Treści dodano: 01-02-2012, Tagi: podłoga, salon, komfort

Absolutnie każdy ma własne upodobania i nierzadko przyzwyczajenia dotyczące wyposażenia poszczególnych pomieszczeń w domu. I choć różne domy może wiele różnić często rozwiązania dotyczące podłogi są dość zbliżone. Zatem w większości łazienek na podłodze znajdują się płytki ceramiczne, a w większości salonów wykładziny, dywany lub panele. O tym, jaki rodzaj materiału na podłogę do naszego salonu będzie najlepszy musimy zadecydować sami. Dywany są przyjemne w dotyku, stopa na nich nie marznie, ale minusem jest to, że trzeba włożyć dużo pracy w to, by dywan utrzymać w czystości. Podobnie sprawa wygląda z wykładzinami dywanowymi. Jeśli chodzi natomiast o wykładziny elastyczne są całkiem niezłym rozwiązaniem, ale aby taka wykładzina się sprawdziła musi być dobrej jakości i musi zostać położona w prawidłowy sposób. W przeciwnym wypadku dość szybko może zacząć pękać i podwijać się. Dokładnie to samo dotyczy paneli – jedynie dobra jakość i właściwe położenie zapewnią odpowiedni komfort korzystania. Inaczej panele zaczną się rozchodzić i będzie to nie tylko nieestetyczne, ale także niebezpieczne.

Lepsza skóra czy tkanina żakardowa?

Treści dodano: 01-02-2012, Tagi: tkaniny, sofa, meble

Jeśli spędzamy dużo czasu w salonie, przykładowo przed telewizorem musimy mieć do tego wygodnie urządzone miejsce. Najczęściej jest to jakiś tapczan, sofa czy kanapa. Większość z nas lubi nie tylko posiedzieć w salonie, ale także wygodnie położyć się i uciąć sobie krótką drzemkę. Każdy ma inne upodobania względem materiału na taki wypoczynek dlatego przed zakupem powinniśmy zastanowić się dobrze czego nam potrzeba. Jedne z najbardziej popularnych materiałów to naturalna skóra i tak zwana tkanina żakardowa. Skóra, jeśli tylko jest prawdziwa będzie pasować zazwyczaj do wszystkiego, aczkolwiek są osoby, które na nią narzekają. Najczęściej jako jej wadę wymieniają to, że „przykleja się” do ciała zwłaszcza wtedy gdy usiądziemy na nią przykładowo w krótkich spodenkach. Choć są i takie osoby, które mają skórzane sofy czy tapczany i bardzo sobie je chwalą. Jeśli chodzi o tkaninę żakardową mamy do wyboru całe mnóstwo wzorów i kolorów, ale musimy lubić ten rodzaj tkaniny, byśmy byli z niej zadowoleni. Jej największą zaletą jest to, że jest bardzo wytrzymała i łatwo się ją czyści. Zatem wybór należy do nas.

Wypoczynek w salonie.

Treści dodano: 01-02-2012, Tagi: sofa, meble, tkaniny

Salon jest miejscem, w którym odpoczywamy po pracy, pijemy kawę z przyjaciółmi czy po prostu oglądamy telewizję. Zatem wypoczynek do salonu jest absolutnie niezbędny. Bardzo często możemy spotkać się z takimi zestawami jak kanapa (sofa, tapczan) i fotele bądź pufy. Jest to ciekawa propozycja, bo nie musimy dodatkowo szukać na własną rękę innych, zbliżonych wyglądem miejsc do siedzenia. Jeśli bowiem często odwiedzają nas goście i jest ich wielu czasem sama kanapa nie wystarczy. Powinniśmy także dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnego materiału na obicie. Może to być przykładowo skóra, żakard, skaj czy dość popularna ostatnio alcantara. Do takiego kompletu wypoczynkowego musimy dobrać odpowiedni stolik czy też większy stół. Wybór stolików jest bardzo duży, dlatego też bez względu na to jaki wypoczynek wybierzemy na pewno znajdziemy do niego pasujący stół. Często już w sklepach przy kompletach wypoczynkowych ustawione są przez pracowników stoły. Możliwe, że spodoba się nam akurat ten, który będzie ustawiony przy wybranym przez nas wypoczynku.

norlys asker led