Archiwum dla daty: 06-02-2012

Okna w salonie.

Treści dodano: 06-02-2012, Tagi: okno, firany

Swego czasu był prawdziwy boom na potocznie zwane okna plastikowe. Jeśli jednak nie mieliśmy wtedy pieniędzy na to, by nasze stare drewniane okna wymienić na „plastiki” nie mamy teraz czego żałować. Bowiem okna drewniane są fantastycznym wręcz materiałem do dekoracji. Takie okna możemy pomalować na dowolny kolor i ozdobić w dowolny sposób. Oczywiście możemy zrobić to z oknami w każdym pomieszczeniu, ale wydaje się, że w salonie okna powinny być szczególnie zadbane. W końcu to tam spędzamy zdecydowaną większość czasu będąc w domu, zatem warto w salon zainwestować, by móc miło, w ładnym otoczeniu spędzać czas. Kolor okien nie musi być biały jak to bywa standardowo. Ważne jednak abyśmy wybrali taki kolor, który będzie pasował do reszty elementów w salonie. Dobrze by było gdyby okna zgrywały się przede wszystkim z firanami czy ewentualnymi zasłonami, roletami. Często bowiem jest tak, że gdy wchodzimy do danego pomieszczenia okno z firaną, zasłonami etc., traktujemy jako jedno. W takiej sytuacji nie możemy sobie pozwolić na nieudany kontrast.

Listwy przypodłogowe.

Treści dodano: 06-02-2012, Tagi: podłoga, malowanie, aranżacja

Nie każdy z nas zwraca uwagę na takie szczegóły jak przykładowo listwy przypodłogowe. A tak naprawdę jest to bardzo ważny element wykończenia wnętrza. I prawda jest taka, że często nie zwracamy uwagi na listy, bo jeśli są i są dobrze dobrane, zamontowane spełniają swoją rolę. Kiedy jednak ich nie ma rzuca się nam ten fakt w oczy, bo fragment pomieszczenia, w którym podłoga zbiega się ze ścianą wygląda nieestetycznie. W salonie najczęściej kładziemy na podłodze panele i tym bardziej w takiej sytuacji powinniśmy zadbać o odpowiednie listy przypodłogowe. Dzięki temu całość będzie ładna i elegancka. Listwy najlepiej dokupić w tym samym momencie co i panele, by móc dobrać odpowiedni kolor. Chyba, że zdecydujemy się na białe listwy przygotowane pod malowanie. Listwy mogą mieć taki sam lub bardzo zbliżony kolor do paneli, ale możemy również zastosować kontrast. W efekcie wygląda to naprawdę ciekawie. Z tym że aby eksperymentować w taki sposób troszkę musimy znać się na aranżacji pomieszczeń.

Czujnik dymu i czadu.

Treści dodano: 06-02-2012, Tagi: kuchnia, przedmioty, komfort

Faktem jest iż kuchnia to w pewnym sensie jedno z takich miejsc w domu gdzie może dojść do poważnego wypadku. I nie chodzi tutaj wyłącznie o to, że będąc nieostrożnymi możemy zranić się nożem. Chodzi o rzeczy o wiele bardziej poważne i niebezpieczne jak przykładowo pożar. Warto zatem zainwestować w taki sprzęt jak czujnik czadu i dymu. Szczególnie warto gdy mamy w kuchni poczciwe piece kaflowe. Ale oczywiście i podczas przygotowywania potraw na kuchence gazowej może się coś wydarzyć. Nie raz już na pewno słyszeliśmy o sytuacjach gdy ktoś postawił na gaz ziemniaki i poszedł się kąpać czy przypadkowo zasnął. Takie naprawę niewielkich rozmiarów urządzenie może po prostu uratować nam życie. A z racji tego, że właśnie jest nieduże na pewno nie będzie psuło nam wystroju kuchni. Pamiętajmy tylko, by sprzętów tego typu nie kupować na targu i w tym podobnych miejscach. Czujnik koniecznie powinien posiadać odpowiedni certyfikat. I nawet naprawdę dobrej jakości czujniki nie kosztują wiele. Warto wobec tego coś takiego mieć w domu.