Archiwum dla daty: 10-02-2012

Jaką lodówkę wybrać?

Treści dodano: 10-02-2012, Tagi: agd, umeblowanie, komfort

Jedyne co obecne lodówki mają wspólnego ze starymi modelami, które na pewno każdy z nas jeszcze pamięta to to, że służą do tego samego celu czyli przechowywania żywności. Jeśli zaś chodzi o wygląd, a nawet komfort korzystania różnią się znacznie. To, jaką wybierzemy lodówkę w dużej mierze zależy od tego jaką mamy kuchnię. Do dość sporych pomieszczeń kuchennych z powodzeniem można wstawić bardzo modne ostatnio lodówki dwuskrzydłowe. Są one bardzo ładne i ciekawe. Jednak są szerokie, zatem w małej kuchni raczej się nie sprawdzą, bo zajmują dużo miejsca. W takiej sytuacji możemy wybrać również dużą lodówkę (o nawet większej pojemności), ale nie szeroką, a wysoką. Również jest to rozwiązanie godne uwagi. Oczywiście mamy do wyboru nie tylko białe lodówki, bo możemy wybrać sobie lodówkę w absolutnie każdym kolorze. Ciekawym rozwiązaniem jest także zabudowanie lodówki. Kuchnia dzięki temu wygląda naprawdę estetycznie i oczywiście interesująco. Najczęściej lodówkę zabudowuje się tak, by była integracyjną częścią pozostałych mebli kuchennych.

Podłoga w kuchni.

Treści dodano: 10-02-2012, Tagi: podłoga, materiały

W kuchni świetnie sprawdzą się takie materiały podłogowe jak płytki ceramiczne lub panele. Z dywanu czy też wykładziny dywanowej lepiej zrezygnować. W końcu kuchnia jest miejscem gdzie przygotowujemy posiłki. Nie trudno więc o ciężkie do usunięcia plany jak plamy z tłuszczu lub warzyw i owoców. Zaś płytki czy panele wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i będzie po problemie. Jeśli mamy w kuchni piec kaflowy na pewno powinniśmy wokół niego wyłożyć płytki (reszta podłogi może być zrobiona w panelach). Może bowiem zdarzyć się tak, że kiedy będziemy przykładać do pieca wypadnie nam na podłogę przy piecu rozżarzony kawałek węgla czy drewna. W ten sposób na trwałe moglibyśmy uszkodzić panele. Zaś dobrej jakości płytki podłogowe nie ulegną zniszczeniu. Obecnie mamy tak ogromny wybór zarówno płytek ceramicznych jak i paneli, że bez żadnego trudu dobierzemy pasujące do siebie płytkę i panel. A taka podłoga będzie urozmaicona więc będzie także ciekawie wyglądać. Pamiętajmy tylko o tym, by nie inwestować w najtańsze materiały.

Łóżko do sypialni.

Treści dodano: 10-02-2012, Tagi: sypialnia, łożko, klimat

Jeżeli mamy na tyle duże mieszkanie lub też dom prywatny, że możemy przeznaczyć osobne pomieszczenie na sypialnię koniecznie powinniśmy to zrobić bez chwili zastanowienia. Własna sypialnia to prawdziwy komfort. Jeśli już mamy sypialnię również koniecznie powinniśmy zakupić do niej najprawdziwsze łóżko sypialniane. Czyli nie żadną rozkładaną kanapę czy tapczan, ale naprawdę wielkie luksusowe łoże. I nie przerażajmy się od razu ceną łóżek sypialnianych zanim jeszcze zaczniemy się za nimi rozglądać. Kiedy bowiem sprawdzimy kilka ofert może się szybko okazać, że znajdziemy łóżko sypialniane tańsze od jakieś sofy czy kanapy do salonu. Warto takie łóżko mieć, bo nadaje ono pomieszczeniu odpowiedni wygląd, tworzy niepowtarzalny klimat. Poza tym sypialnia jest miejscem, w którym wypoczywamy, śpimy i nabieramy sił na kolejny dzień. Musimy mieć zatem pełen komfort i luksus. Możemy wybrać zarówno mniejsze jak i większe łóżka do sypialni, ale może warto postawić na te większe. Nie różnią się one od siebie znacznie pod względem ceny, a na pewno będzie nam wygodniej na większym łóżku.

http://www.magiaswiatel.pl/kuchnia