Archiwum dla daty: 13-02-2012

Narzuty ozdobne na łóżko.

Treści dodano: 13-02-2012, Tagi: sypialnia, łożko, klimat

Jeżeli mamy w sypialni specjalne łóżko sypialniane, które nie posiada skrzyni na pościel (a takich modeli jest dużo) koniecznie powinniśmy mieć również jakąś ładną, ozdobną narzutę, by ową pościel zakryć w ciągu dnia. Takie łóżko jest wygodne pod względem tego, że nie ma konieczności zaścielania go, ale gdybyśmy zostawili „rozkopaną” pościel nie będzie to ładnie wyglądać. A nawet jeśli mamy jakieś specjalne miejsce przeznaczone na pościel nie zostawimy przecież „gołego” materaca, bo nie będzie to ładnie wyglądać. Co prawda sypialnia jest miejscem bardzo prywatnym, do którego nie zapraszamy gości na kawę i pogawędki, ale mimo wszystko warto zadbać o to, by panował tam ład i porządek. A taka ładna narzuta rozwiąże cały problem. Oczywiście dobrze abyśmy mieli przynajmniej dwie narzuty, bo raz na jakiś czas powinniśmy je prać. Jeśli będziemy mieli więcej niż jedną narzutę nasze łóżko w ciągu dnia zawsze będzie zakryte. Ciekawym pomysłem mogą być także małe poduszeczki dekoracyjne. Sprawią one, że w naszej sypialni będzie jeszcze bardziej przyjemnie.

Prywatność to podstawa.

Treści dodano: 13-02-2012, Tagi: sypialnia, łożko, klimat

Sypialnia to takie miejsce w domu, w którym powinniśmy się czuć całkowicie komfortowo. I o ile być może nie odważylibyśmy się chodzić w bieliźnie w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy salon, bo moglibyśmy narazić się na komentarze sąsiadów, o tyle w sypialni mamy do tego pełne prawo, mamy prawo czuć się swobodnie. Aby jednak nie dawać sąsiadom powodu do „gadania” powinniśmy zadbać o swoją prywatność. Możemy zrobić to za pomocą zasłon, rolet czy żaluzji. Na co dokładnie się zdecydujemy zależy od nas i od naszego gustu. Nie każdemu bowiem podobają się zasłony czy żaluzje. Musimy zatem wybrać takie rozwiązanie, które będzie nam odpowiadać. Oczywiście nie każde zasłony czy też nie każda roleta pasuje do wystroju wnętrza sypialni dlatego też musimy zwrócić na to uwagę podczas zakupów. Jeśli zaś chodzi o żaluzje są one dość uniwersalne. Nie chodzi tutaj naturalnie o żaluzje starego typu jak srebrne żaluzje blaszane, bo wybór obecnie mamy dużo większy. Jeśli mimo wszystko nie wiemy na co się zdecydować warto byśmy obejrzeli kilka projektów i może wpadniemy na jakiś ciekawy pomysł.

Stolik nocny.

Treści dodano: 13-02-2012, Tagi: sypialnia, klimat

Stoliki czy stoły mamy bardzo różne. Mamy zatem odpowiednie stoliki i stoły kuchenne, a także te z przeznaczeniem do salonu. Istnieje jednak także coś takiego jak stoliki nocne. Zazwyczaj chodzi tutaj o małe stoliczki, które doskonale sprawdzą się w takim pomieszczeniu jak sypialnia. Taki stolik nocny to bardzo przydatny mebel. Spełnia nie tylko i wyłącznie funkcję ozdobną, ale także jest bardzo praktyczny. W sypialni przyda się jakaś nocna lampa i jeżeli nie mamy przykładowo kinkietów ową lampkę możemy postawić właśnie na stoliku, który najlepiej sprawdzi się, jeśli będzie położony tuż przy naszym łóżku. Na takim stoliku możemy także położyć okulary czy książkę jeśli lubimy czytać przed snem, a także telefon, budzik i tym podobne przedmioty. Możemy też pozostawić tam szklankę z wodą czy potrzebne nam leki. Takie małe stoliczki są naprawdę niedrogie zatem z pewnością są one w naszym zasięgu finansowym. Możemy wybrać stolik szklany, drewniany czy też wykonany z materiałów drewnopodobnych. Wszystko zależy od tego jak mamy urządzoną sypialnię i co do niej pasuje.