Archiwum dla daty: 22-02-2012

Wanna czy prysznic?

Prawda jest taka, że zarówno wanna jak i prysznic mają swoje zalety i to my sami musimy zdecydować co będzie dla nas lepsze i wygodniejsze. A propos wygody, w wannie możemy się położyć i miło spędzić czas odpoczywając po ciężkim dniu. Z drugiej zaś strony posiadanie prysznica pełni funkcję przede wszystkim ekonomiczną. Zapewne każdy z nas wie doskonale, że podczas szybkiego prysznica zużywamy o wiele mniej wody niż podczas kąpieli w wannie. Oczywiście są osoby przyzwyczajone właśnie do prysznica i nie wyobrażają sobie, by wymienić go na wannę nie tylko z powodu oszczędności wody, ale ogólnie. Prysznic jest także świetnym rozwiązaniem kiedy mamy naprawdę małą łazienkę. Jeśli stoimy teraz przed wyborem między wanną a prysznicem bez względu na to, na co ostatecznie się zdecydujemy nie powinniśmy robić niczego na siłę, bowiem możemy się w ten sposób unieszczęśliwić. W końcu nie da się ukryć, że dla wielu z nas pobyt w łazience, wieczorna kąpiel to nie tylko konieczność czy przykry obowiązek, ale także czas dla siebie, ten moment, w którym możemy się zrelaksować. Dokonajmy więc dobrego dla siebie wyboru.

Jaki prysznic wybrać?

Obecnie kabiny prysznicowe są najrozmaitsze. Tylko od nas zależy więc jaką kabinę wybierzemy, bo wybór mamy naprawdę duży. Możemy wybrać najzwyklejszą kabinę z dość płytkim brodzikiem, bez żadnych dodatków i jest to rozwiązanie dość niedrogie. Ale możemy też zainwestować w kabinę z dużym, głębokim brodzikiem i z całym mnóstwem dodatków typu radio, półeczki, lustro i tym podobne. Prawdziwym hitem są kabiny prysznicowe z wbudowaną sauną parową. W tego typu kabinie zazwyczaj jest też wydzielone specjalne miejsce do siedzenia. Większość nowszych modeli kabin prysznicowych ma w standardzie także hydromasaż. Ilość dysz masujących jest uzależniona często od jakości i ceny kabiny. Mało tego, możemy nawet kupić kabinę z całkiem sporą wanną, w której również zainstalowane są specjalne dysze masujące, jacuzzi i tym podobne. Tego typu kabiny są już droższe i ceny są bardzo zróżnicowane, ale nadal mimo tego w zasięgu przeciętnego klienta. Jeśli zdecydujemy się na taką kabinę zafundujemy sobie poniekąd prawdziwe domowe Spa.

Zalety małej łazienki.

Treści dodano: 22-02-2012, Tagi: łazienka, funkcjonalność,

Dla większości z nas mała łazienka jest prawdziwym przekleństwem, a nie czymś z czym można mieć dobre skojarzenia. Ale jednak. Małe łazienki bowiem mają swoje plusy i to nawet można śmiało powiedzieć, że całkiem sporo. Po pierwsze kwestia remontu. Raz na jakiś czas musimy przeprowadzić generalny remont wszystkich pomieszczeń czy chociażby delikatnie odświeżyć ściany i podłogi. W małej łazience remont robi się dość szybko, a i same materiały potrzebne do owego remontu kosztują nas mniej. Podczas gdy w „normalnej” czy też dużej łazience sporo zapłacimy za płytki na samą tylko podłogę, w przypadku małej łazienki za tę samą cenę, te same płytki kupimy nie tylko na podłogę, bo i starczy nam także na płytki naścienne. Ważna jest także kwestia ogrzewania. Czasem w dużych łazienkach specjalnie inwestuje się w ogrzewanie podłogowe, bo nie sposób ogrzać pomieszczenia jednym małym kaloryferem. A jak wiadomo w łazience musi być ciepło(zwłaszcza gdy na zewnątrz jest bardzo zimno) abyśmy nie odczuwali dyskomfortu związanego z wyjściem z kąpieli. Zaś w małej łazience nie ma problemu z nagrzaniem pomieszczenia jeśli jego powierzchnia jest niewielka. Zatem może spójrzmy w ten właśnie sposób na naszą małą łazienkę, bo od razu wyda się nam bardziej godna uwagi niż do tej pory sądziliśmy.