Archiwum dla daty: 28-02-2012

Wieszak w przedpokoju.

Treści dodano: 28-02-2012, Tagi: wieszak, materiały, przedmioty

Przedpokój to miejsce, w którym najczęściej rozbieramy się po wejściu do domu i to tam też zazwyczaj zostawiamy nasze kurtki i tym podobne nakrycia wierzchnie. Zatem widok wieszaka w przedpokoju chyba nikogo nie dziwi. Ale wieszaki do przedpokoju są bardzo różne. Najbardziej popularne są wieszaki przykręcane do ściany. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Wielkość, kolor i kształt wieszaka ustalamy sobie indywidualnie. Często możemy spotkać się z wieszakami z lustrem oraz jakąś małą półeczką, przykładowo na klucze. Wieszaki stojące również są popularne i bardzo ładne, ciekawe. Nierzadko też wieszaki tego typu mają wbudowane miejsce na buty. Zdarza się jednak, że z tego rodzaju zakupu rezygnujemy, bo wiąże się to z nieco utrudnionym sprzątaniem. Bowiem za każdym razem gdy będziemy chcieli poodkurzać lub umyć podłogę będziemy musieli taki wieszak podnosić lub przestawiać. W pewnym momencie może to zacząć być dość denerwujące. Oczywiście wybór należy do nas. Wieszak naturalnie musi być ładny, ale przede wszystkim powinien być dla nas praktyczny.

Podłoga w przedpokoju.

Treści dodano: 28-02-2012, Tagi: posadzka, wnętrze

Różni ludzie stosują różne rozwiązania jeśli chodzi o podłogę w przedpokoju. Prawda jest jednak taka, że jeśli chodzi o dywan czy wykładzinę dywanową raczej się to nie sprawdzi. Jeśli nie mamy zwyczaju zdejmować butów przed wejściem do domu (a tym bardziej nie będziemy kazać robić to naszym gościom) dywan szybko ulegnie zabrudzeniu. Nawet nie pomoże codzienne odkurzanie, bo przykładowo plamy z błota pozostaną i aby utrzymać czystość dywanu musielibyśmy bardzo często go prać, co jest zupełnie bezsensu. Lepiej więc sprawdzi się wykładzina elastyczna czy panel podłogowy, a już ponad wszystko płytki ceramiczne. Jeśli chodzi o te materiały utrzymanie ich w czystości jest rzeczą wręcz banalną i nie zajmuje wiele czasu. Poza tym, zwłaszcza w przypadku płytek jest to rozwiązanie na długie lata. Wybór materiału (z tych bardziej trwałych) zależy od nas, bo musimy go dobrać tak, by pasował do reszty wnętrza. A zarówno jeśli chodzi o płytki, wykładziny elastyczne i panele wybór mamy naprawdę szeroki. Możemy też poradzić się sprzedawcy w sklepie, by pomógł nam dokonać najlepszego wyboru.

Zamknięty czy otwarty przedpokój.

Często w mieszkaniach przedpokoje są otwarte na resztę pomieszczeń. Zaś w domach prywatnych jest bardzo różnie. Gdy budujemy własny dom sami decydujemy o rozstawie i wyglądzie pomieszczeń. Jeśli zaś kupujemy dom od kogoś możemy spodziewać się najróżniejszych rozwiązań. Pytanie jednak, które z nich jest lepsze – przedpokój otwarty czy zamknięty? Otwarty na pewno tworzy w pewnym sensie całość z pozostałym wnętrzem. Z kolei zamknięty wyraźnie się odcina. Ale z drugiej strony przecież każde pomieszczenie w domu pełni określoną funkcję i tak powinno pozostać. Zatem musimy zadbać o to, by to właśnie w przedpokoju zdejmować buty i ubrania, by tam je pozostawiać. Zamknięty przedpokój jest o tyle dobry, że przykładowo w okresie jesienno – zimowym nie wpuszczamy zimna do domu i nie nanosimy wody czy błota z butów. Zamknąć przedpokój możemy na różne sposoby. Mogą to być standardowe drewniane drzwi bądź też drzwi przesuwne (bardzo modne ostatnio). Ciekawe, choć nieco drogie są również drzwi szklane. Jednak są tak piękne i eleganckie, że ciężko przejść obok nich zupełnie obojętnie.

lampa ogrodowa stojąca