Podłoga w pokoiku dziecka.

Rodzaj podłogi w pokoiku dziecięcym zależy przede wszystkim od tego w jakim wieku jest dziecko. Dzieci całkiem małe, które na podłodze leżą, raczkują po niej nie powinny mieć na pewno kontaktu przykładowo z zimnymi kafelkami. Jako że prawdopodobnie w swoim pokoiku wśród zabawek będą spędzać najwięcej czasu dobrze jest położyć tam dywan lub chociaż dobrą, nieco grubszą wykładzinę dywanową, by dziecko nie marzło. Jednak skoro dziecko będzie miało ciągły kontakt z podłogą należy bezwzględnie zadbać o jej czystość, bo małe dzieci lubią wkładać sobie rączki do budzi, którymi uprzednio dotykały podłogi. Kiedy dziecko jest już starsze, samodzielnie chodzi i pilnujemy tego, by na nóżkach miało zawsze jakieś papcie lub grubsze skarpetki może mieć w pokoiku panele i ewentualnie jakiś mniejszy ozdobny dywanik. Na pewno będzie on dużo łatwiejszy w utrzymaniu czystości niż duży dywan czy wykładzina. Ważne jest naturalnie także to, że podłoga nie może być w żaden sposób uszkodzona, nie mogą z niej wystawać jakiekolwiek drewniane czy metalowe elementy, bo to stwarzałoby poważne zagrożenie.

Farba czy tapeta w dziecięcym pokoju?

Wiele osób lubi styl minimalistyczny i rezygnuje z ozdobnych, pstrokatych tapet na rzecz jednolitej ściany pokrytej farbą bez żadnych dodatkowych zdobień. Należy sobie jednak zdać sprawę z tego, że pokoik dziecięcy rządzi się własnymi prawami. Jest to przestrzeń dziecka i to ono przede wszystkim powinno się dobrze w swoim pokoju czuć. Jednolicie pomalowana ściana jest może gustowna i elegancka, ale z całą pewnością wyobraźnię dziecka bardziej będzie pobudzać ciekawa, barwna tapeta. Możemy zakupić nawet tapetę z całą bajkową historią pokazaną w obrazkach. Jeśli więc dziecko lubi Kopciuszka czy Gumisie dlaczego nie zrobić mu tej przyjemności i nie obdarzyć go taką tapetą? Kiedy jednak ostatecznie zdecydujemy się na farbę musimy liczyć się z tym, że wcześniej czy później dziecko będzie chciało mieć na niej jakąś ozdobę. I jeśli mu jej nie zapewnimy samo sobie ją zapewni czy to farbkami czy też flamastrami. Obecnie są bardzo popularne i łatwo dostępne duże naklejki przeznaczone specjalnie do umieszczenia na ścianie. Jeżeli nie przepadamy za tapetą może chociaż na takie rozwiązanie się zdecydujemy.

Meble dla malucha.

Treści dodano: 06-03-2012, Tagi: kolor, urządzanie pokoju, szafki

Meble dla dzieci są zupełnie inne niż „normalne” meble. Przede wszystkim są mniejsze od mebli, z których korzystają dorośli z racji tego, że małe dziecko musi mieć łatwy dostęp do wszystkich swoich rzeczy. Oczywiście małe dzieci szybko rosną i w niedługim czasie zajdzie potrzeba wymiany mebli na nowe, już większe, ale mimo to opłaca się dać dziecku komfort i swobodę korzystania z tego, co znajduje się w jego pokoju. Naturalnie meble dla maluchów mogą być na przykład kolorowe, szczególnie przyciągające uwagę. Jeśli nie mamy wyobrażenia na temat takich mebli wystarczy, że zajrzymy do Internetu i na pewno od razu znajdziemy kilka propozycji. Możemy także zwrócić uwagę na używane meble dziecięce, oczywiście jeśli są w dobrym stanie. Dziecięcy pokoik powinien być miejscem szczególnym, radosnym, a im więcej w nim dziecięcych rzeczy, im bardziej kolorowo tym lepiej. Rzecz jasna takie specjalne mebelki najczęściej są w odpowiedni sposób zabezpieczone przykładowo w ten sposób, że nie mają ostrych krawędzi, co w przypadku dzieci jest wyjątkowo ważne.
poprzednia     1 [2] 3     następna