Łóżko piętrowe dla dziecka.

Treści dodano: 05-03-2012, Tagi: łożko, kolor

Każdy z nas na pewno widział choć raz w swoim życiu tak zwane łóżko piętrowe. Niejedni z nas mieli okazję na takim łóżku spać. Na pewno jest to bardzo ciekawe rozwiązanie jeśli mamy małe mieszkanie i więcej niż jedno dziecko zatem siłą rzeczy rodzeństwo musi dzielić ze sobą pokój. Dwa łóżka w jednym pokoju mogłyby sprawić, że dzieci już w ogólne nie miałyby swojej przestrzeni, miejsca do zabawy. Obecnie łóżka piętrowe znacznie różnią się od dawnych łóżek, są wyjątkowo wygodne, bezpieczne i nierzadko ekskluzywne. Jednym z ciekawszych modeli są łóżka piętrowe posiadające schody zamiast drabinki do wspinania. Jest to tym bardziej bezpieczne rozwiązanie dla mniejszych dzieci. Często także można spotkać łóżka piętrowe ze specjalnie wbudowanymi szafkami, w których można zmieścić całkiem sporo rzeczy. Mamy do wyboru łóżka wykonane z prawdziwego drewna, ale także metalowe i tym podobne. To na jakie łóżko się zdecydujemy zależy oczywiście od tego w jakim stylu mamy urządzony pokój, ale na pewno każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.

Jakie łóżeczko wybrać?

Treści dodano: 05-03-2012, Tagi: wnętrze, kolor, tkaniny

Każdy rodzic staje przed dość poważnym dylematem na temat tego, jakie łóżeczko dziecięce wybrać. Szczególny problem mają przyszli lub świeżo upieczeni rodzice, bowiem wybór łóżeczka dla noworodka jest niezwykle istotny. Mamy do wyboru standardowe, wszystkim dobrze znane łóżeczka drewniane ze szczebelkami, ale obecnie bardzo popularne są także łóżeczka materiałowe, tak zwane turystyczne. Zdania są tutaj dość mocno podzielone. Ale prawda jest taka, że jak jedno tak drugie łóżeczko ma zarówno swoje wady i zalety. I tak przykładowo w łóżeczku drewnianym dziecko może uczyć się wstawać chwytając za szczebelki, ale może też uderzyć się w nie. Z kolei łóżeczko turystyczne można szybko złożyć i zabrać ze sobą wszędzie, ale wspomniana nauka wstawania nie jest możliwa, bo siłą rzecz dziecko nie ma się za co złapać. Jeśli zaś chodzi o kwestię wyglądu oba łóżeczka mogą być bardzo ładne i świetnie pasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza dziecięcego pokoiku. Wszystko zależy od tego na jaki kolor i rodzaj materiału zdecydują się rodzice.

Lampa do pokoju dziecięcego.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że do wszelkiego rodzaju wykonywanych czynności powinniśmy mieć odpowiednie światło, by nie męczyć nadmiernie swoich oczu. Szczególnie dobre, jasne światło jest potrzebne jeśli wykonujemy prace kiedy to musimy wytężyć wzrok. Zatem równie ważne jest to, by dziecko w swoim pokoju miało odpowiednie światło i lampę. Rzecz dotyczy zwłaszcza nieco starszych dzieci, które w swoim pokoju czytają książki i odrabiają zadania domowe. Jest wiele naprawdę ciekawych lamp do pokoju dziecięcego – zarówno lamp sufitowych jak i lampek stołowych czy podłogowych. Często możemy spotkać przykładowo lampy ozdobione motywami bajkowymi. Dziecko z całą pewnością ucieszy się z takiej lampy jednak my wcześniej musimy zadbać o to, by sprawdzić czy dana lampa sprawdzi się. Głównie chodzi o to, by była ona nie tyle ładna co praktyczna. W żadnym wypadku nie może ona zasłaniać żarówki, przyciemniać i zniekształcać światła, bo nie wpłynie to pozytywnie na wzrok dziecka. A do takiej sytuacji nie możemy dopuścić.
[1] 2 3     następna