Ozdoba ścian.

Treści dodano: 31-01-2012, Tagi: salon, ściany, dodatki

Bardzo często to właśnie salon jest takim miejscem w domu, którym chcemy się pochwalić i to przede wszystkim tam zapraszamy wszelkich gości. Dlatego też musi on być odpowiednio urządzony. Na pewno nie zaszkodzi jakaś ozdoba na ścianie. Dość modne ostatnio są przykładowo obrazy z mozaiki. Jeśli lubimy sztukę i znamy się na niej koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w jakiś ładny, ciekawy obraz, który później wszyscy mogliby podziwiać. Naturalnie kolorystyka obrazu i jego wielkość zależą pozostałych elementów wyposażenia. Ważne bowiem, by z jednej strony obraz rzucał się w oczy, ale w sposób przyjemny, a nie aby wyraźnie odstawał od całej reszty. Jeśli z kolei nie lubimy obrazów i tym podobnych ozdób możemy na ścianie zawiesić półkę, a na niej poukładać różne ozdoby. Są i takie osoby, które bardzo cenią sobie minimalizm i dlatego też im mniej jakichkolwiek ozdób tym dla nich lepiej. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby nie doprowadzić do sytuacji, iż nasz salon będzie bardzo „surowy”. Czasem bowiem „gołe” ściany mogą sprawiać wrażenie niedokończenia.

Lampa podłogowa.

Treści dodano: 31-01-2012, Tagi: meble, podłoga, salon

Jeśli salon jest w naszym domu takim miejscem, w którym lubimy spędzać sporo czasu, bo przykładowo czytamy tam książki, oglądamy telewizję i lubimy robić to wieczorami koniecznie musimy pomyśleć o lampie podłogowej. Dużym jej plusem jest to, że daje delikatne światło, dlatego też wieczorem możemy schować się przed często dość wścibskimi spojrzeniami nie zawsze lubianych przez nas sąsiadów. I jeśli chodzi typowo o wystrój salonu długa, ładna lampa podłogowa wygląda ciekawie i elegancko. Często nawet ludzie kupują takie lampy tylko i wyłącznie dla dekoracji, bo tak naprawdę nawet z nich nie korzystają. Wybór lamp jest bardzo szeroki. Możemy zatem wybrać lampy wykonane z różnych materiałów, w różnej kolorystyce, o najrozmaitszych kształtach. Wobec tego na pewno uda się nam dobrać odpowiednią lampę podłogową do naszego salonu bez względu na to w jakim stylu jest on urządzony. Owe lampy są bardzo popularne oraz łatwo dostępne dlatego też można znaleźć czasem lampę w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Szafka pod telewizor.

Treści dodano: 31-01-2012, Tagi: salon, szafki, umeblowanie

Posiadanie telewizora w dzisiejszych czasach jest absolutną normą. Mało tego, często mamy nawet więcej niż jeden telewizor w domu. Najczęściej telewizor znajduje swoje miejsce w salonie, bowiem tam spędzamy sporo czasu w ciągu dnia. Ostatnio dość modnym rozwiązaniem jest przywieszanie telewizora na ścianę, ale nie każdy z takiej możliwości korzysta. Jeśli więc nie chcemy przywieszać telewizora musimy mieć na niego odpowiednie miejsce. Obecnie możemy skorzystać z bardzo szerokiej oferty szafek specjalnie dostosowanych pod telewizor. Prócz szafek mamy do wyboru także stoliki i tym podobne. często jednak takie szafki posiadają wydzielone miejsca przykładowo na piloty, DVD czy płyty i jest to niezwykle wygodne. Możemy taką szafkę tv zakupić zupełnie osobno, ale mamy także możliwość kupić ją w zestawie mebli. To już zależy wyłącznie od nas czy chcemy by szafka była osobnym meblem czy też aby wszystkie meble w salonie pochodziły z jednego zestawu. Tak czy inaczej, szafka pod telewizor z całą pewnością jest potrzebnym elementem wyposażenia salonu.
[1] 2 3 4     następna