Archiwum dla tagu: armatura

Łazienka w marmurze.

Treści dodano: 24-02-2012, Tagi: armatura, wygląd, materiały

Któż z nas nie marzy o tym, by mieć piękną i bardzo luksusową łazienkę? Łazienka jest takim miejscem w domu gdzie naprawdę możemy odpocząć, położyć się przykładowo w wannie, zapalić świece, wlać do wody olejki eteryczne i włączyć nastrojową muzykę. Wszystko to pięknie brzmi, ale owy cudowny nastrój może zburzyć... brzydki wygląd naszej łazienki. Jeśli planujemy w niedługim czasie przeprowadzić remont koniecznie więc powinniśmy zastanowić się nad takim rozwiązaniem jak kamień naturalny. Bardzo modny jest dla przykładu marmur. Rzecz jasna jest on droższy od zwykłych płytek ceramicznych i tego rodzaju rozwiązań, ale na pewno warto w niego zainwestować. Dzięki temu nasza łazienka nabierze niezwykłego uroku i doprawdy będziemy uwielbiali w niej przebywać. Oczywiście kamień naturalny ma wiele zalet. Jedną z nich, niesamowicie ważną, jest to, że jest trwały. Zatem jeżeli zdecydujemy się na łazienkę w marmurze posłuży nam ona w niezmienionym stanie przez wiele lat, a my będziemy z niej niezmiennie zadowoleni.

Jakość baterii łazienkowej.

Treści dodano: 24-02-2012, Tagi: armatura, wygląd

Baterie łazienkowe są naprawdę bardzo różne. Oczywiście mamy w łazience baterie umywalkowe oraz wannowe. Zdawać by się mogło, że są to małe i mało istotne elementy, ale prawda jest taka, że bateria jest niezwykle ważna. Naturalnie ważny jest jej wygląd, bo baterie teraz mamy rozmaite i warto wybrać taką, która będzie doskonale komponowała się z resztą wystroju. Jednak jest coś o wiele ważniejszego, a tym czymś jest jakość owej baterii. Każda bateria powinna cechować się najwyższą jakością, bo w przeciwnym wypadku dość szybko może zacząć szwankować i nie będziemy z tego powodu zadowoleni. Najczęstsze awarie związane z bateriami to rdzewienie i przeciekanie. Tak dzieje się właśnie wtedy gdy do produkcji baterii zostaną użyte materiały słabej jakości. Takie baterie są owszem stosunkowo tanie, ale tego typu inwestycja nie jest mimo wszystko dobrym pomysłem. Za dobrą baterię bowiem zapłacimy raz a porządnie i będzie to wydatek jeden na wiele lat, zaś gorsze baterie będziemy zmuszeni wymieniać i to dość często, zatem w efekcie i tak zapłacimy więcej niż byśmy mogli i musieli.

Toaleta podwieszana.

Treści dodano: 24-02-2012, Tagi: armatura, wygląd

Za toaletą podwieszaną przemawia bardzo dużo konkretnych argumentów, a mimo to nieco boimy się nadal takiego rozwiązania i wciąż w dużej części domów można znaleźć standardowe toalety stojące. Toaleta podwieszana zaś to przede wszystkim komfort i to spory jeśli chodzi o sprzątanie. Jak wiadomo łazienka, ubikacja to takie miejsca gdzie powinno być absolutnie czysto. A każdy, kto ma zwykłą toaletę wie doskonale jak wiele problemów potrafi nastręczyć przy sprzątaniu, chodzi zwłaszcza o podłogę przy toalecie. Kolejna kwestia to wygląd. Toaleta podwieszana wygląda naprawdę ładnie i gustownie. Musimy jednak pamiętać o tym, że jeśli już zdecydujemy się na taką toaletę powinniśmy rozglądać się jedynie za modelami „z wyższej półki”. A w praktyce oznacza to tyle, że powinniśmy zwracać uwagę jedynie na znane i cenione firmy, a żadne tanie podróbki. Owszem, owa podróbka może kusić bardzo atrakcyjną ceną, ale naprawdę nie warto, bo w krótkim czasie od montażu może być z tego więcej problemów niż przyjemności z korzystania.

Wybór blatu łazienkowego.

Treści dodano: 26-02-2012, Tagi: armatura, tkaniny, standard

Kwestia blatu łazienkowego wygląda nieco inaczej niż kwestia blatu w kuchni. Nie ma on co prawda w łazience kontaktu z nożem, który może go uszkodzić czy z różnymi produktami spożywczymi, które mogą go trwale poplamić, ale ma za to kontakt z wodą i wilgocią. Zatem prawdę mówiąc bardzo tanie blaty drewnopodobne z jakiejś sklejki raczej nie zdadzą egzaminu. Dość ciekawym rozwiązaniem jest szkło. Nie ma bowiem możliwości, by woda je zniszczyła. Jedynym minusem takiego szklanego blatu jest to, że może on być nieco niewygodny jeśli chodzi utrzymanie czystości. Będzie na nim widać każdą kroplę zaschniętej wody czy perfum i tym podobnych. Zupełnie rewelacyjnym pomysłem natomiast są blaty z wszelkich kamieni naturalnych. Najpopularniejsze są blaty granitowe lub marmurowe, ale oczywiście wybór jest wiele większy. Kamień jest łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na wodę, plamy, często też jest ogniodporny – choć ta zaleta dotyczy przede wszystkim kuchni. Rzecz jasna musimy sami zdecydować jaki blat zakupić, ale kierowanie się najniższą ceną nie zawsze wychodzi na dobre.