Archiwum dla tagu: bezpieczeństwo

Piekarnik na wysokości.

Treści dodano: 09-02-2012, Tagi: agd, umeblowanie, bezpieczeństwo

Przyjęło się już, że piekarnik i płyta czy to gazowa czy indukcyjna są postawione w jednym miejscu – piekarnik oczywiście na podłodze. Prawda jest jednak taka, że nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Ostatnio dość powszechne jest umieszczanie piekarnika i płyty osobno, zaś sam piekarnik lokalizuje się na określonej wysokości. Mamy możliwość wyboru, więc umieszczamy go na wysokości, która nam odpowiada. Jest to rozwiązanie nie tylko ciekawe, inne niż standardowe, ale przede wszystkim bardzo praktyczne i wygodne. Jeśli mamy małe dzieci nie sięgną one do piekarnika zatem nie grozi im poparzenie. Ponadto my sami nie musimy się schylać i „gimnastykować” za każdym razem gdy chcemy do piekarnika coś włożyć czy po prostu zajrzeć czy z naszą potrawą wszystko w porządku. Jest to ważne ponieważ nasza kuchnia powinna być miejscem, w którym możemy swobodnie przygotowywać posiłki. Jeśli interesuje nas takie rozwiązanie powinniśmy przejrzeć (chociażby w Internecie) kilka projektów z piekarnikiem na wysokości. Być może coś się nam spodoba.

Kominek w sypialni.

Treści dodano: 14-02-2012, Tagi: ogrzewanie, bezpieczeństwo

Najczęściej, o ile w ogóle decydujemy się na kominek stawiamy go w salonie. Ale prawda jest taka, że i sypialnia jest doskonałym miejscem do jego postawienia. Kominek, zwłaszcza taki, w którym płonie prawdziwy ogień (zatem nie kominek elektryczny) nadaje sypialni niezwykłego uroku i tworzy fantastyczną atmosferę. Będzie szczególnie przydatny w okresie zimowym, bo nie tylko będzie ładnie wyglądał, ale też ogrzeje nas. Kominki są bardzo różne dlatego zanim zdecydujemy się na jakiś konkretny będziemy musieli zapoznać się z różnymi możliwościami. Oczywiście postawienie kominka to niełatwa sprawa dlatego też na pewno nie powinniśmy robić tego na własną rękę, ale wynająć odpowiednich fachowców. Różne firmy oferują różne ceny więc warto też zapoznać się z kilkoma ofertami cenowymi. Na pewno będziemy chcieli skorzystać z tej najbardziej dla nas korzystnej, co jest zrozumiałe. Wtedy jednak nie zapomnijmy dokładnie obejrzeć wcześniejszych dokonań firmy i spróbować dowiedzieć się więcej na jej temat od osób niezależnych i obiektywnych. W końcu kominek to poważna inwestycja.

Ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe to naprawdę rewelacyjna sprawa i może to potwierdzić absolutnie każdy kto poczynił taką inwestycję. Oczywiście ogrzewanie podłogowe będzie spełniało swoją rolę w sposób właściwy pod warunkiem, że będzie prawidłowo zainstalowane. Zatem do tego typu prac najlepiej, bo najbezpieczniej jest wynająć specjalistę. Tego typu ogrzewanie sprawdza się szczególnie dobrze w takich pomieszczeniach domowych jak łazienki. Najczęściej bowiem w łazienkach na podłodze kładzione są płytki ceramiczne. I nie ma chyba nic gorszego niż wyjście nagrzanym z kąpieli oraz poczcie pod nagą stopą przenikliwego chłodu. Zaś ogrzewanie podłogowe rozwiązuje ten problem. Ale nie jest to jedyny jego plus. Szczególnie ważne jest to, że dzięki ogrzewaniu podłogowemu całe pomieszczenie nagrzewa się równomiernie i równocześnie, co również zdecydowanie poprawia komfort przebywania w łazience. Dodatkowo też możemy zrezygnować z kaloryfera, który być może niszczy ogólny wygląd łazienki, a już z całą pewnością zajmuje miejsce, które można zagospodarować w inny, bardziej pożyteczny sposób.

Wentylacja w łazience.

Treści dodano: 26-02-2012, Tagi: standard, bezpieczeństwo, okno

Remontując łazienkę musimy zwracać uwagę na absolutnie każdy, nawet najdrobniejszy i najmniej widoczny szczegół. Jednym z takich szalenie istotnych szczegółów jest wentylacja łazienkowa. W końcu na pewno doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w łazienka to pomieszczenie, w którym cały czas mamy kontakt z wodą i może panować tam dość duża wilgoć. Aby tego uniknąć musimy koniecznie zainwestować w dobrą wentylację. Tak zwana kratka wentylacyjna nie musi być wcale duża. Dodatkowo możemy zdecydować się na wentylację sufitową. W takiej sytuacji nic nawet nie będziemy widzieć, więc wentylacja nie zepsuje nam wystroju, a w łazience nie będzie wilgoci. I jest to ważne szczególnie wtedy gdy mamy łazienkę pomalowaną farbą, a nie wykończoną płytkami lub gdy to właśnie w tym pomieszczeniu wieszamy pranie. Przy dobrej wentylacji będzie ono miało szansę dobrze wyschnąć i pachnieć płynem do płukania tkanin, a nie zatęchnąć. Ciekawym rozwiązaniem jest wentylator automatyczny, czasowy włączany przykładowo włącznikiem od światła.

Podłoga w łazience.

Treści dodano: 26-02-2012, Tagi: posadzka, bezpieczeństwo, wygląd

Dobór odpowiedniej podłogi do poszczególnych pomieszczeń w domu nastręcza czasem wielu trudności. Jeśli chodzi o podłogę w łazience oczywiście najpopularniejszym rozwiązaniem są płytki ceramiczne czyli po prostu kafelki. Jest to doskonały wybór przede wszystkim z tego względu, że są one wodoodporne i łatwe w utrzymaniu czystości. Z drugiej jednak strony często dużo osób narzeka na to, że są „zimne”. I rzeczywiście nie da się ukryć, że dużo przyjemniejszy kontakt bosej nagrzanej z kąpieli stopy jest z dywanem czy chociażby z wykładziną niż z płytkami, ale położenie dywanu czy wykładziny w łazience zdaje się nie być najlepszym pomysłem. Dywan ogólnie jest ciężki w utrzymaniu, a tym bardziej by był gdyby znajdował się w łazience. Wilgoć daje wspaniałą możliwość do tego, by w dywanie rozwijały się najróżniejsze grzyby i inne niebezpieczne zarazki. W przypadku kafelek nie jesteśmy skazani na „zimny dotyk”, bo możemy u wyjścia z wanny czy spod prysznica położyć mały dywanik, który będziemy w stanie często prać. Możemy także zainwestować w ogrzewanie podłogowe.