Archiwum dla tagu: dodatki

Ozdoba ścian.

Treści dodano: 31-01-2012, Tagi: salon, ściany, dodatki

Bardzo często to właśnie salon jest takim miejscem w domu, którym chcemy się pochwalić i to przede wszystkim tam zapraszamy wszelkich gości. Dlatego też musi on być odpowiednio urządzony. Na pewno nie zaszkodzi jakaś ozdoba na ścianie. Dość modne ostatnio są przykładowo obrazy z mozaiki. Jeśli lubimy sztukę i znamy się na niej koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w jakiś ładny, ciekawy obraz, który później wszyscy mogliby podziwiać. Naturalnie kolorystyka obrazu i jego wielkość zależą pozostałych elementów wyposażenia. Ważne bowiem, by z jednej strony obraz rzucał się w oczy, ale w sposób przyjemny, a nie aby wyraźnie odstawał od całej reszty. Jeśli z kolei nie lubimy obrazów i tym podobnych ozdób możemy na ścianie zawiesić półkę, a na niej poukładać różne ozdoby. Są i takie osoby, które bardzo cenią sobie minimalizm i dlatego też im mniej jakichkolwiek ozdób tym dla nich lepiej. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby nie doprowadzić do sytuacji, iż nasz salon będzie bardzo „surowy”. Czasem bowiem „gołe” ściany mogą sprawiać wrażenie niedokończenia.

Wystrój salonu.

Treści dodano: 03-02-2012, Tagi: dodatki, aranżacja

Salon to w pewnym sensie miejsce reprezentacyjne w każdym domu. W końcu to właśnie do salonu zapraszamy naszych gości, a nie do kuchni czy sypialni. Dlatego też szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na jego wygląd. Oczywiście musi być to pomieszczenie przystosowane przede wszystkim dla nas, do naszych potrzeb i urządzone w taki sposób abyśmy byli z niego zadowoleni. Jeśli jednak lubimy częste odwiedziny bliskich nam ludzi powinniśmy także zadbać o to, by i oni dobrze się u nas czuli. Po pierwsze zatem musimy zadbać o odpowiednie, wygodne miejsca do siedzenia. Nie wypada nam w końcu proponować gościom, by usiedli sobie na podłodze, bo nie mamy wystarczająco dużo krzeseł czy foteli. Kolejna sprawa to oświetlenie. Musi być ono przyjazne dla oczu. Nie może być za słabe, bo wprawi zarówno nas jak i naszych gości w senny nastrój, ale nie powinno też być zbyt mocne. Nasz salon powinien być także pomieszczeniem w miarę możliwości widnym i przestronnym. Dużo ludzi nie lubi miejsc „zagraconych” gdzie panuje totalny chaos.

Jak „naprawić” zniszczoną kanapę.

Treści dodano: 03-02-2012, Tagi: meble, sofa, dodatki

Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że mało kto z nas wymienia cały komplet wypoczynkowy do salonu co kilka miesięcy. Jest to bowiem dość duży wydatek i większości z nas najzwyczajniej na to nie stać. Prawda jest jednak taka, że z czasem nasza kanapa czy sofa ulega różnego rodzaju zniszczeniom. I nie jest w takiej sytuacji tak, że jedyne co możemy zrobić to zakupić nową kanapę lub przyzwyczaić się do tej zniszczonej. Jeśli mamy tylko trochę wyobraźni możemy na przykład zainwestować w ładne poduszki ozdobne i ułożyć je na kanapie tak, by zakryły przetarte lub poplamione miejsca. Obecnie jest także całkiem spory wybór w narzutach ozdobnych różnego typu, których możemy użyć, jeśli uszkodzenia są spore. Takie ozdobne elementy sprawią również to, że nieco odmienimy nasz salon, odświeżymy go. Na pewno na jakiś czas tego typu rozwiązanie powinno się doskonale sprawdzić. Jeżeli natomiast nie przepadamy za tego typu dekoracjami zawsze też mamy możliwość oddać mebel do tapicera. Prawdopodobnie taka naprawa wyniesie nas mniej niż zakup nowych mebli.

Decoupage dobry na wszystko!

Treści dodano: 04-02-2012, Tagi: przedmioty, dodatki, aranżacja

Dla niektórych z nas nazwa decoupage może brzmieć dość tajemniczo. Jednak jest to naprawdę bardzo popularna technika służąca do ozdabiania najróżniejszych przedmiotów. Warto więc zapoznać się z nią bliżej. Może się nam wydawać, że decoupage to coś wyjątkowo trudnego z czym na pewno sobie nie poradzimy, ale w gruncie rzeczy każdy może spróbować, bo czasem tylko tyle potrzeba, by wciągnąć się i zarazić tą ciekawą pasją. Metodą decoupage możemy wykonać przykładowo ozdobne pudełka na biżuterię i tym podobne (raczej od takich małych przedmiotów powinniśmy zacząć). Jeśli lubimy otaczać się pięknem warto zainwestować w jakiś przedmiot zrobiony tą techniką i ustawić go przykładowo w salonie. Z całą pewnością nasi goście od razu zwrócą na niego uwagę. Musimy tylko pamiętać, by owych przedmiotów nie było za dużo, bo naprawdę rzucają się one w oczy. A mają one pełnić funkcję ozdobną, więc nie mogą przytłaczać swoją ilością. Bardzo ciekawe są rozwiązania decoupage stworzone za pomocą specjalnej farby do spękań. Dzięki temu ozdobiony przedmiot jest artystycznie „postarzony”.

Szablony malarskie.

Treści dodano: 04-02-2012, Tagi: dodatki, ściany, aranżacja

Nie każdy z nas lubi mieć w salonie wiele elementów dekoracyjnych jak obrazy, figurki i inne ozdoby. Takie rzeczy może i są ładne, ale trzeba dbać o ich czystość. A to czasem może być problemem jeśli jesteśmy zapracowani. Zaś tego typu elementy pokryte kurzem nie prezentują się najlepiej. Jaka jest rada jeśli jednak chcemy w jakiś sposób ozdobić salon i nadać mu niepowtarzalny wygląd? Doskonałym pomysłem mogą okazać się szablony dekoracyjne czy też mówiąc inaczej szablony malarskie. Szablony te możemy nabyć w bardzo różnych wzorach, motywach zatem na pewno znajdziemy coś co przypadnie nam do gustu. Jeśli lubimy przykładowo motywy kwiatowe będziemy mieli w czym wybierać. Możemy kupić i całkiem małe szablony jak i spore. Oczywiście do naniesienia wzoru z dużego szablonu za pomocą farby będziemy potrzebowali pomocy. Określony wzór może zmienić naszą ścianę nie do poznania i aż miło będzie nam przebywać w salonie. Wzór na ścianie zdobi, ale nie wymaga od nas żadnego sprzątania czy tym podobnych czynności zatem naprawdę warto się nad tym zastanowić.

studio wnętrz szydłowski