Archiwum dla tagu: kolor

Łóżko piętrowe dla dziecka.

Treści dodano: 05-03-2012, Tagi: łożko, kolor

Każdy z nas na pewno widział choć raz w swoim życiu tak zwane łóżko piętrowe. Niejedni z nas mieli okazję na takim łóżku spać. Na pewno jest to bardzo ciekawe rozwiązanie jeśli mamy małe mieszkanie i więcej niż jedno dziecko zatem siłą rzeczy rodzeństwo musi dzielić ze sobą pokój. Dwa łóżka w jednym pokoju mogłyby sprawić, że dzieci już w ogólne nie miałyby swojej przestrzeni, miejsca do zabawy. Obecnie łóżka piętrowe znacznie różnią się od dawnych łóżek, są wyjątkowo wygodne, bezpieczne i nierzadko ekskluzywne. Jednym z ciekawszych modeli są łóżka piętrowe posiadające schody zamiast drabinki do wspinania. Jest to tym bardziej bezpieczne rozwiązanie dla mniejszych dzieci. Często także można spotkać łóżka piętrowe ze specjalnie wbudowanymi szafkami, w których można zmieścić całkiem sporo rzeczy. Mamy do wyboru łóżka wykonane z prawdziwego drewna, ale także metalowe i tym podobne. To na jakie łóżko się zdecydujemy zależy oczywiście od tego w jakim stylu mamy urządzony pokój, ale na pewno każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.

Jakie łóżeczko wybrać?

Treści dodano: 05-03-2012, Tagi: wnętrze, kolor, tkaniny

Każdy rodzic staje przed dość poważnym dylematem na temat tego, jakie łóżeczko dziecięce wybrać. Szczególny problem mają przyszli lub świeżo upieczeni rodzice, bowiem wybór łóżeczka dla noworodka jest niezwykle istotny. Mamy do wyboru standardowe, wszystkim dobrze znane łóżeczka drewniane ze szczebelkami, ale obecnie bardzo popularne są także łóżeczka materiałowe, tak zwane turystyczne. Zdania są tutaj dość mocno podzielone. Ale prawda jest taka, że jak jedno tak drugie łóżeczko ma zarówno swoje wady i zalety. I tak przykładowo w łóżeczku drewnianym dziecko może uczyć się wstawać chwytając za szczebelki, ale może też uderzyć się w nie. Z kolei łóżeczko turystyczne można szybko złożyć i zabrać ze sobą wszędzie, ale wspomniana nauka wstawania nie jest możliwa, bo siłą rzecz dziecko nie ma się za co złapać. Jeśli zaś chodzi o kwestię wyglądu oba łóżeczka mogą być bardzo ładne i świetnie pasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza dziecięcego pokoiku. Wszystko zależy od tego na jaki kolor i rodzaj materiału zdecydują się rodzice.

Farba czy tapeta w dziecięcym pokoju?

Wiele osób lubi styl minimalistyczny i rezygnuje z ozdobnych, pstrokatych tapet na rzecz jednolitej ściany pokrytej farbą bez żadnych dodatkowych zdobień. Należy sobie jednak zdać sprawę z tego, że pokoik dziecięcy rządzi się własnymi prawami. Jest to przestrzeń dziecka i to ono przede wszystkim powinno się dobrze w swoim pokoju czuć. Jednolicie pomalowana ściana jest może gustowna i elegancka, ale z całą pewnością wyobraźnię dziecka bardziej będzie pobudzać ciekawa, barwna tapeta. Możemy zakupić nawet tapetę z całą bajkową historią pokazaną w obrazkach. Jeśli więc dziecko lubi Kopciuszka czy Gumisie dlaczego nie zrobić mu tej przyjemności i nie obdarzyć go taką tapetą? Kiedy jednak ostatecznie zdecydujemy się na farbę musimy liczyć się z tym, że wcześniej czy później dziecko będzie chciało mieć na niej jakąś ozdobę. I jeśli mu jej nie zapewnimy samo sobie ją zapewni czy to farbkami czy też flamastrami. Obecnie są bardzo popularne i łatwo dostępne duże naklejki przeznaczone specjalnie do umieszczenia na ścianie. Jeżeli nie przepadamy za tapetą może chociaż na takie rozwiązanie się zdecydujemy.

Meble dla malucha.

Treści dodano: 06-03-2012, Tagi: kolor, urządzanie pokoju, szafki

Meble dla dzieci są zupełnie inne niż „normalne” meble. Przede wszystkim są mniejsze od mebli, z których korzystają dorośli z racji tego, że małe dziecko musi mieć łatwy dostęp do wszystkich swoich rzeczy. Oczywiście małe dzieci szybko rosną i w niedługim czasie zajdzie potrzeba wymiany mebli na nowe, już większe, ale mimo to opłaca się dać dziecku komfort i swobodę korzystania z tego, co znajduje się w jego pokoju. Naturalnie meble dla maluchów mogą być na przykład kolorowe, szczególnie przyciągające uwagę. Jeśli nie mamy wyobrażenia na temat takich mebli wystarczy, że zajrzymy do Internetu i na pewno od razu znajdziemy kilka propozycji. Możemy także zwrócić uwagę na używane meble dziecięce, oczywiście jeśli są w dobrym stanie. Dziecięcy pokoik powinien być miejscem szczególnym, radosnym, a im więcej w nim dziecięcych rzeczy, im bardziej kolorowo tym lepiej. Rzecz jasna takie specjalne mebelki najczęściej są w odpowiedni sposób zabezpieczone przykładowo w ten sposób, że nie mają ostrych krawędzi, co w przypadku dzieci jest wyjątkowo ważne.