Archiwum dla tagu: kuchnia

Czujnik dymu i czadu.

Treści dodano: 06-02-2012, Tagi: kuchnia, przedmioty, komfort

Faktem jest iż kuchnia to w pewnym sensie jedno z takich miejsc w domu gdzie może dojść do poważnego wypadku. I nie chodzi tutaj wyłącznie o to, że będąc nieostrożnymi możemy zranić się nożem. Chodzi o rzeczy o wiele bardziej poważne i niebezpieczne jak przykładowo pożar. Warto zatem zainwestować w taki sprzęt jak czujnik czadu i dymu. Szczególnie warto gdy mamy w kuchni poczciwe piece kaflowe. Ale oczywiście i podczas przygotowywania potraw na kuchence gazowej może się coś wydarzyć. Nie raz już na pewno słyszeliśmy o sytuacjach gdy ktoś postawił na gaz ziemniaki i poszedł się kąpać czy przypadkowo zasnął. Takie naprawę niewielkich rozmiarów urządzenie może po prostu uratować nam życie. A z racji tego, że właśnie jest nieduże na pewno nie będzie psuło nam wystroju kuchni. Pamiętajmy tylko, by sprzętów tego typu nie kupować na targu i w tym podobnych miejscach. Czujnik koniecznie powinien posiadać odpowiedni certyfikat. I nawet naprawdę dobrej jakości czujniki nie kosztują wiele. Warto wobec tego coś takiego mieć w domu.

Popularna mikrofalówka w każdym domu?

Treści dodano: 07-02-2012, Tagi: kuchnia, wystrój, umeblowanie

Rzeczywiście teraz już chyba mało kto nie posiada takiego sprzętu jak kuchenka mikrofalowa czyli potocznie mówiąc mikrofalówka. Jest to urządzenie bardzo przydatne, o ile nie „gotujemy” w niej obiadu, a jedynie raz na jakiś czas coś w niej odgrzewamy. Wiadomo bowiem, że przyrządzanie potraw w kuchence mikrofalowej nie służy nam o tyle, że większość ważnych dla nas składników odżywczych zawartych w pożywieniu traci swoją wartość. Kuchenki mikrofalowe są bardzo różne. Często mają nie tylko funkcję podgrzewania, ale także rozmrażania czy nawet grill. Cena kuchenki zależy po pierwsze od producenta, następnie od funkcji jakie nam oferuje i nierzadko też od samego wyglądu. Faktem jest, że niektóre mikrofalówki to prawdziwe dzieła sztuki, które bezsprzecznie będą naszą kuchnię zdobić. Jeśli więc chcemy dobrać kuchenkę pasującą do reszty sprzętów i ogólnego wystroju kuchni powinniśmy odwiedzić przynajmniej kilka sklepów. Wybór jest ogromny zatem bez większych trudności znajdziemy coś dla siebie.

Zmywarka – wygoda i oszczędność.

Treści dodano: 07-02-2012, Tagi: kuchnia, agd, komfort

O tym, że zmywarka jest sprzętem niezwykle pożytecznym i godnym uwagi chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Doskonale sprawdzi się nie tylko wtedy gdy jesteśmy proekologiczni i chcemy na każdy możliwy sposób oszczędzać wodę, prąd i tak dalej. Na pewno zachwycone zmywarką będą osoby, które lubią czystość. Nawet jeśli mamy dużo garnków, szklanek i talerzy do mycia nie musimy tego robić, bo wystarczy, że włożymy je do zmywarki i zamkniemy ją. W końcu bowiem czego oczy nie widzą tego sercu nie żal! Zmywarka jest też szczególnie polecana osobom bardzo zabieganym, które najzwyczajniej nie mają czasu na to, by zmywać po obiedzie czy kolacji. Podczas gdy zmywarka myje dokładnie nasze naczynia my możemy zająć się całym mnóstwem innych ważnych rzeczy. Na pewno każda duża rodzina powinna posiadać zmywarkę i to dla każdego z wyżej wymienionych powodów. Oszczędzamy wodę, czas i energię. Czego chcieć więcej? Musimy co prawda do zmywarki dokupić tabletki czy płyn, ale w ogólnym rozrachunku i tak lepiej na tym wyjdziemy (finansowo i nie tylko) niż gdybyśmy zmywali naczynia ręcznie.

Gaz czy płyta indukcyjna?

Treści dodano: 09-02-2012, Tagi: kuchnia, agd, wystrój

W tej chwili mamy dość duży wybór jeśli chodzi o kuchenki. Możemy zakupić przykładowo kuchenkę z płytą gazową, często też występują połączenia 3 razy gaz + 1 raz prąd i oczywiście popularną płytę indukcyjną. Na co się zdecydujemy zależy od nas, ale indukcja ma sporo zalet. Przede wszystkim taka płyta jest bezpieczna jeśli mamy małe dzieci. Nie nagrzewa się i dziecko nie ma możliwości, by się poparzyć. Kolejna kwestia związana z bezpieczeństwem jest taka, że jeśli zrezygnujemy całkowicie z gazu nie zatrujemy się czy też nie dojdzie do żadnego wybuchu. Płyta ma bardzo ładny, elegancki wygląd i tak na dobrą sprawę pasuje do każdej kuchni bez względu na to w jakim stylu ją urządzimy. Gotowanie na płycie indukcyjnej odbywa się znacznie szybciej niż na poczciwej „gazówce”. Większość pań na pewno będzie zadowolona z takiej płyty zwłaszcza ze względu na to, że jest łatwa w utrzymaniu czystości. Myje się ją zupełnie bezproblemowo, bo jest płaska poza tym nic do niej nie przywiera, nie przypala się. Jest to na pewno świetne rozwiązanie, które koniecznie trzeba rozważyć.

kabina prysznicowa 100x80 półokrągła