Archiwum dla tagu: materiały

Podłoga w kuchni.

Treści dodano: 10-02-2012, Tagi: podłoga, materiały

W kuchni świetnie sprawdzą się takie materiały podłogowe jak płytki ceramiczne lub panele. Z dywanu czy też wykładziny dywanowej lepiej zrezygnować. W końcu kuchnia jest miejscem gdzie przygotowujemy posiłki. Nie trudno więc o ciężkie do usunięcia plany jak plamy z tłuszczu lub warzyw i owoców. Zaś płytki czy panele wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i będzie po problemie. Jeśli mamy w kuchni piec kaflowy na pewno powinniśmy wokół niego wyłożyć płytki (reszta podłogi może być zrobiona w panelach). Może bowiem zdarzyć się tak, że kiedy będziemy przykładać do pieca wypadnie nam na podłogę przy piecu rozżarzony kawałek węgla czy drewna. W ten sposób na trwałe moglibyśmy uszkodzić panele. Zaś dobrej jakości płytki podłogowe nie ulegną zniszczeniu. Obecnie mamy tak ogromny wybór zarówno płytek ceramicznych jak i paneli, że bez żadnego trudu dobierzemy pasujące do siebie płytkę i panel. A taka podłoga będzie urozmaicona więc będzie także ciekawie wyglądać. Pamiętajmy tylko o tym, by nie inwestować w najtańsze materiały.

Łazienka w marmurze.

Treści dodano: 24-02-2012, Tagi: armatura, wygląd, materiały

Któż z nas nie marzy o tym, by mieć piękną i bardzo luksusową łazienkę? Łazienka jest takim miejscem w domu gdzie naprawdę możemy odpocząć, położyć się przykładowo w wannie, zapalić świece, wlać do wody olejki eteryczne i włączyć nastrojową muzykę. Wszystko to pięknie brzmi, ale owy cudowny nastrój może zburzyć... brzydki wygląd naszej łazienki. Jeśli planujemy w niedługim czasie przeprowadzić remont koniecznie więc powinniśmy zastanowić się nad takim rozwiązaniem jak kamień naturalny. Bardzo modny jest dla przykładu marmur. Rzecz jasna jest on droższy od zwykłych płytek ceramicznych i tego rodzaju rozwiązań, ale na pewno warto w niego zainwestować. Dzięki temu nasza łazienka nabierze niezwykłego uroku i doprawdy będziemy uwielbiali w niej przebywać. Oczywiście kamień naturalny ma wiele zalet. Jedną z nich, niesamowicie ważną, jest to, że jest trwały. Zatem jeżeli zdecydujemy się na łazienkę w marmurze posłuży nam ona w niezmienionym stanie przez wiele lat, a my będziemy z niej niezmiennie zadowoleni.

Wieszak w przedpokoju.

Treści dodano: 28-02-2012, Tagi: wieszak, materiały, przedmioty

Przedpokój to miejsce, w którym najczęściej rozbieramy się po wejściu do domu i to tam też zazwyczaj zostawiamy nasze kurtki i tym podobne nakrycia wierzchnie. Zatem widok wieszaka w przedpokoju chyba nikogo nie dziwi. Ale wieszaki do przedpokoju są bardzo różne. Najbardziej popularne są wieszaki przykręcane do ściany. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Wielkość, kolor i kształt wieszaka ustalamy sobie indywidualnie. Często możemy spotkać się z wieszakami z lustrem oraz jakąś małą półeczką, przykładowo na klucze. Wieszaki stojące również są popularne i bardzo ładne, ciekawe. Nierzadko też wieszaki tego typu mają wbudowane miejsce na buty. Zdarza się jednak, że z tego rodzaju zakupu rezygnujemy, bo wiąże się to z nieco utrudnionym sprzątaniem. Bowiem za każdym razem gdy będziemy chcieli poodkurzać lub umyć podłogę będziemy musieli taki wieszak podnosić lub przestawiać. W pewnym momencie może to zacząć być dość denerwujące. Oczywiście wybór należy do nas. Wieszak naturalnie musi być ładny, ale przede wszystkim powinien być dla nas praktyczny.

Farba czy tapeta w dziecięcym pokoju?

Wiele osób lubi styl minimalistyczny i rezygnuje z ozdobnych, pstrokatych tapet na rzecz jednolitej ściany pokrytej farbą bez żadnych dodatkowych zdobień. Należy sobie jednak zdać sprawę z tego, że pokoik dziecięcy rządzi się własnymi prawami. Jest to przestrzeń dziecka i to ono przede wszystkim powinno się dobrze w swoim pokoju czuć. Jednolicie pomalowana ściana jest może gustowna i elegancka, ale z całą pewnością wyobraźnię dziecka bardziej będzie pobudzać ciekawa, barwna tapeta. Możemy zakupić nawet tapetę z całą bajkową historią pokazaną w obrazkach. Jeśli więc dziecko lubi Kopciuszka czy Gumisie dlaczego nie zrobić mu tej przyjemności i nie obdarzyć go taką tapetą? Kiedy jednak ostatecznie zdecydujemy się na farbę musimy liczyć się z tym, że wcześniej czy później dziecko będzie chciało mieć na niej jakąś ozdobę. I jeśli mu jej nie zapewnimy samo sobie ją zapewni czy to farbkami czy też flamastrami. Obecnie są bardzo popularne i łatwo dostępne duże naklejki przeznaczone specjalnie do umieszczenia na ścianie. Jeżeli nie przepadamy za tapetą może chociaż na takie rozwiązanie się zdecydujemy.