Archiwum dla tagu: ogrzewanie

Kominek w sypialni.

Treści dodano: 14-02-2012, Tagi: ogrzewanie, bezpieczeństwo

Najczęściej, o ile w ogóle decydujemy się na kominek stawiamy go w salonie. Ale prawda jest taka, że i sypialnia jest doskonałym miejscem do jego postawienia. Kominek, zwłaszcza taki, w którym płonie prawdziwy ogień (zatem nie kominek elektryczny) nadaje sypialni niezwykłego uroku i tworzy fantastyczną atmosferę. Będzie szczególnie przydatny w okresie zimowym, bo nie tylko będzie ładnie wyglądał, ale też ogrzeje nas. Kominki są bardzo różne dlatego zanim zdecydujemy się na jakiś konkretny będziemy musieli zapoznać się z różnymi możliwościami. Oczywiście postawienie kominka to niełatwa sprawa dlatego też na pewno nie powinniśmy robić tego na własną rękę, ale wynająć odpowiednich fachowców. Różne firmy oferują różne ceny więc warto też zapoznać się z kilkoma ofertami cenowymi. Na pewno będziemy chcieli skorzystać z tej najbardziej dla nas korzystnej, co jest zrozumiałe. Wtedy jednak nie zapomnijmy dokładnie obejrzeć wcześniejszych dokonań firmy i spróbować dowiedzieć się więcej na jej temat od osób niezależnych i obiektywnych. W końcu kominek to poważna inwestycja.

Ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe to naprawdę rewelacyjna sprawa i może to potwierdzić absolutnie każdy kto poczynił taką inwestycję. Oczywiście ogrzewanie podłogowe będzie spełniało swoją rolę w sposób właściwy pod warunkiem, że będzie prawidłowo zainstalowane. Zatem do tego typu prac najlepiej, bo najbezpieczniej jest wynająć specjalistę. Tego typu ogrzewanie sprawdza się szczególnie dobrze w takich pomieszczeniach domowych jak łazienki. Najczęściej bowiem w łazienkach na podłodze kładzione są płytki ceramiczne. I nie ma chyba nic gorszego niż wyjście nagrzanym z kąpieli oraz poczcie pod nagą stopą przenikliwego chłodu. Zaś ogrzewanie podłogowe rozwiązuje ten problem. Ale nie jest to jedyny jego plus. Szczególnie ważne jest to, że dzięki ogrzewaniu podłogowemu całe pomieszczenie nagrzewa się równomiernie i równocześnie, co również zdecydowanie poprawia komfort przebywania w łazience. Dodatkowo też możemy zrezygnować z kaloryfera, który być może niszczy ogólny wygląd łazienki, a już z całą pewnością zajmuje miejsce, które można zagospodarować w inny, bardziej pożyteczny sposób.

Zamknięty czy otwarty przedpokój.

Często w mieszkaniach przedpokoje są otwarte na resztę pomieszczeń. Zaś w domach prywatnych jest bardzo różnie. Gdy budujemy własny dom sami decydujemy o rozstawie i wyglądzie pomieszczeń. Jeśli zaś kupujemy dom od kogoś możemy spodziewać się najróżniejszych rozwiązań. Pytanie jednak, które z nich jest lepsze – przedpokój otwarty czy zamknięty? Otwarty na pewno tworzy w pewnym sensie całość z pozostałym wnętrzem. Z kolei zamknięty wyraźnie się odcina. Ale z drugiej strony przecież każde pomieszczenie w domu pełni określoną funkcję i tak powinno pozostać. Zatem musimy zadbać o to, by to właśnie w przedpokoju zdejmować buty i ubrania, by tam je pozostawiać. Zamknięty przedpokój jest o tyle dobry, że przykładowo w okresie jesienno – zimowym nie wpuszczamy zimna do domu i nie nanosimy wody czy błota z butów. Zamknąć przedpokój możemy na różne sposoby. Mogą to być standardowe drewniane drzwi bądź też drzwi przesuwne (bardzo modne ostatnio). Ciekawe, choć nieco drogie są również drzwi szklane. Jednak są tak piękne i eleganckie, że ciężko przejść obok nich zupełnie obojętnie.

Valvex DIONE Zestaw natryskowy podtynkowy