Archiwum dla tagu: okno

Okna w salonie.

Treści dodano: 06-02-2012, Tagi: okno, firany

Swego czasu był prawdziwy boom na potocznie zwane okna plastikowe. Jeśli jednak nie mieliśmy wtedy pieniędzy na to, by nasze stare drewniane okna wymienić na „plastiki” nie mamy teraz czego żałować. Bowiem okna drewniane są fantastycznym wręcz materiałem do dekoracji. Takie okna możemy pomalować na dowolny kolor i ozdobić w dowolny sposób. Oczywiście możemy zrobić to z oknami w każdym pomieszczeniu, ale wydaje się, że w salonie okna powinny być szczególnie zadbane. W końcu to tam spędzamy zdecydowaną większość czasu będąc w domu, zatem warto w salon zainwestować, by móc miło, w ładnym otoczeniu spędzać czas. Kolor okien nie musi być biały jak to bywa standardowo. Ważne jednak abyśmy wybrali taki kolor, który będzie pasował do reszty elementów w salonie. Dobrze by było gdyby okna zgrywały się przede wszystkim z firanami czy ewentualnymi zasłonami, roletami. Często bowiem jest tak, że gdy wchodzimy do danego pomieszczenia okno z firaną, zasłonami etc., traktujemy jako jedno. W takiej sytuacji nie możemy sobie pozwolić na nieudany kontrast.

Wentylacja w łazience.

Treści dodano: 26-02-2012, Tagi: standard, bezpieczeństwo, okno

Remontując łazienkę musimy zwracać uwagę na absolutnie każdy, nawet najdrobniejszy i najmniej widoczny szczegół. Jednym z takich szalenie istotnych szczegółów jest wentylacja łazienkowa. W końcu na pewno doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w łazienka to pomieszczenie, w którym cały czas mamy kontakt z wodą i może panować tam dość duża wilgoć. Aby tego uniknąć musimy koniecznie zainwestować w dobrą wentylację. Tak zwana kratka wentylacyjna nie musi być wcale duża. Dodatkowo możemy zdecydować się na wentylację sufitową. W takiej sytuacji nic nawet nie będziemy widzieć, więc wentylacja nie zepsuje nam wystroju, a w łazience nie będzie wilgoci. I jest to ważne szczególnie wtedy gdy mamy łazienkę pomalowaną farbą, a nie wykończoną płytkami lub gdy to właśnie w tym pomieszczeniu wieszamy pranie. Przy dobrej wentylacji będzie ono miało szansę dobrze wyschnąć i pachnieć płynem do płukania tkanin, a nie zatęchnąć. Ciekawym rozwiązaniem jest wentylator automatyczny, czasowy włączany przykładowo włącznikiem od światła.

Zabezpieczenia okna.

Treści dodano: 11-03-2012, Tagi: okno, firany, zabezpieczenia

Rodzice dbają przede wszystkim o to, by ich dziecko było bezpieczne. Oczywiście w całym domu powinno być bezpiecznie dla dziecka, ale w jego własnym pokoiku już ponad wszystko. Dzieci często potrafią mieć najróżniejsze pomysły dlatego też po pierwsze powinniśmy pomyśleć o zabezpieczeniu okien. Jeśli z okazji narodzin dziecka planujemy generalny remont jego pokoiku, zamierzamy też wymienić okna warto zainwestować w okna zamykane na kluczyć. W takiej sytuacji dziecko nie będzie w stanie przekręcić klamki i otworzyć okna. Jeśli natomiast chcemy mieć otwarte okno, by często wietrzyć powinniśmy zastanowić się przykładowo nad jakąś solidną barierką, by dziecko nie było w stanie dostać się do okna. I skoro już jesteśmy i skoro już jesteśmy przy temacie okien warto także zamontować specjalną siatkę. Owa siatka ma oczywiście chronić dziecko nie tyle przed nim samym i jego pomysłami, ale przed wszelkimi owadami jak komary, pszczoły czy szerszenie. A tych jest wszędzie pełno w okresie letnim zwłaszcza jeśli mieszkamy w domu prywatnym i mamy duży ogród z całym mnóstwem drzew owocowych.