Archiwum dla tagu: podłoga

Lampa podłogowa.

Treści dodano: 31-01-2012, Tagi: meble, podłoga, salon

Jeśli salon jest w naszym domu takim miejscem, w którym lubimy spędzać sporo czasu, bo przykładowo czytamy tam książki, oglądamy telewizję i lubimy robić to wieczorami koniecznie musimy pomyśleć o lampie podłogowej. Dużym jej plusem jest to, że daje delikatne światło, dlatego też wieczorem możemy schować się przed często dość wścibskimi spojrzeniami nie zawsze lubianych przez nas sąsiadów. I jeśli chodzi typowo o wystrój salonu długa, ładna lampa podłogowa wygląda ciekawie i elegancko. Często nawet ludzie kupują takie lampy tylko i wyłącznie dla dekoracji, bo tak naprawdę nawet z nich nie korzystają. Wybór lamp jest bardzo szeroki. Możemy zatem wybrać lampy wykonane z różnych materiałów, w różnej kolorystyce, o najrozmaitszych kształtach. Wobec tego na pewno uda się nam dobrać odpowiednią lampę podłogową do naszego salonu bez względu na to w jakim stylu jest on urządzony. Owe lampy są bardzo popularne oraz łatwo dostępne dlatego też można znaleźć czasem lampę w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Podłoga w salonie.

Treści dodano: 01-02-2012, Tagi: podłoga, salon, komfort

Absolutnie każdy ma własne upodobania i nierzadko przyzwyczajenia dotyczące wyposażenia poszczególnych pomieszczeń w domu. I choć różne domy może wiele różnić często rozwiązania dotyczące podłogi są dość zbliżone. Zatem w większości łazienek na podłodze znajdują się płytki ceramiczne, a w większości salonów wykładziny, dywany lub panele. O tym, jaki rodzaj materiału na podłogę do naszego salonu będzie najlepszy musimy zadecydować sami. Dywany są przyjemne w dotyku, stopa na nich nie marznie, ale minusem jest to, że trzeba włożyć dużo pracy w to, by dywan utrzymać w czystości. Podobnie sprawa wygląda z wykładzinami dywanowymi. Jeśli chodzi natomiast o wykładziny elastyczne są całkiem niezłym rozwiązaniem, ale aby taka wykładzina się sprawdziła musi być dobrej jakości i musi zostać położona w prawidłowy sposób. W przeciwnym wypadku dość szybko może zacząć pękać i podwijać się. Dokładnie to samo dotyczy paneli – jedynie dobra jakość i właściwe położenie zapewnią odpowiedni komfort korzystania. Inaczej panele zaczną się rozchodzić i będzie to nie tylko nieestetyczne, ale także niebezpieczne.

Listwy przypodłogowe.

Treści dodano: 06-02-2012, Tagi: podłoga, malowanie, aranżacja

Nie każdy z nas zwraca uwagę na takie szczegóły jak przykładowo listwy przypodłogowe. A tak naprawdę jest to bardzo ważny element wykończenia wnętrza. I prawda jest taka, że często nie zwracamy uwagi na listy, bo jeśli są i są dobrze dobrane, zamontowane spełniają swoją rolę. Kiedy jednak ich nie ma rzuca się nam ten fakt w oczy, bo fragment pomieszczenia, w którym podłoga zbiega się ze ścianą wygląda nieestetycznie. W salonie najczęściej kładziemy na podłodze panele i tym bardziej w takiej sytuacji powinniśmy zadbać o odpowiednie listy przypodłogowe. Dzięki temu całość będzie ładna i elegancka. Listwy najlepiej dokupić w tym samym momencie co i panele, by móc dobrać odpowiedni kolor. Chyba, że zdecydujemy się na białe listwy przygotowane pod malowanie. Listwy mogą mieć taki sam lub bardzo zbliżony kolor do paneli, ale możemy również zastosować kontrast. W efekcie wygląda to naprawdę ciekawie. Z tym że aby eksperymentować w taki sposób troszkę musimy znać się na aranżacji pomieszczeń.

Podłoga w kuchni.

Treści dodano: 10-02-2012, Tagi: podłoga, materiały

W kuchni świetnie sprawdzą się takie materiały podłogowe jak płytki ceramiczne lub panele. Z dywanu czy też wykładziny dywanowej lepiej zrezygnować. W końcu kuchnia jest miejscem gdzie przygotowujemy posiłki. Nie trudno więc o ciężkie do usunięcia plany jak plamy z tłuszczu lub warzyw i owoców. Zaś płytki czy panele wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i będzie po problemie. Jeśli mamy w kuchni piec kaflowy na pewno powinniśmy wokół niego wyłożyć płytki (reszta podłogi może być zrobiona w panelach). Może bowiem zdarzyć się tak, że kiedy będziemy przykładać do pieca wypadnie nam na podłogę przy piecu rozżarzony kawałek węgla czy drewna. W ten sposób na trwałe moglibyśmy uszkodzić panele. Zaś dobrej jakości płytki podłogowe nie ulegną zniszczeniu. Obecnie mamy tak ogromny wybór zarówno płytek ceramicznych jak i paneli, że bez żadnego trudu dobierzemy pasujące do siebie płytkę i panel. A taka podłoga będzie urozmaicona więc będzie także ciekawie wyglądać. Pamiętajmy tylko o tym, by nie inwestować w najtańsze materiały.

wet room drains