Archiwum dla tagu: posadzka

Podłoga w łazience.

Treści dodano: 26-02-2012, Tagi: posadzka, bezpieczeństwo, wygląd

Dobór odpowiedniej podłogi do poszczególnych pomieszczeń w domu nastręcza czasem wielu trudności. Jeśli chodzi o podłogę w łazience oczywiście najpopularniejszym rozwiązaniem są płytki ceramiczne czyli po prostu kafelki. Jest to doskonały wybór przede wszystkim z tego względu, że są one wodoodporne i łatwe w utrzymaniu czystości. Z drugiej jednak strony często dużo osób narzeka na to, że są „zimne”. I rzeczywiście nie da się ukryć, że dużo przyjemniejszy kontakt bosej nagrzanej z kąpieli stopy jest z dywanem czy chociażby z wykładziną niż z płytkami, ale położenie dywanu czy wykładziny w łazience zdaje się nie być najlepszym pomysłem. Dywan ogólnie jest ciężki w utrzymaniu, a tym bardziej by był gdyby znajdował się w łazience. Wilgoć daje wspaniałą możliwość do tego, by w dywanie rozwijały się najróżniejsze grzyby i inne niebezpieczne zarazki. W przypadku kafelek nie jesteśmy skazani na „zimny dotyk”, bo możemy u wyjścia z wanny czy spod prysznica położyć mały dywanik, który będziemy w stanie często prać. Możemy także zainwestować w ogrzewanie podłogowe.

Podłoga w przedpokoju.

Treści dodano: 28-02-2012, Tagi: posadzka, wnętrze

Różni ludzie stosują różne rozwiązania jeśli chodzi o podłogę w przedpokoju. Prawda jest jednak taka, że jeśli chodzi o dywan czy wykładzinę dywanową raczej się to nie sprawdzi. Jeśli nie mamy zwyczaju zdejmować butów przed wejściem do domu (a tym bardziej nie będziemy kazać robić to naszym gościom) dywan szybko ulegnie zabrudzeniu. Nawet nie pomoże codzienne odkurzanie, bo przykładowo plamy z błota pozostaną i aby utrzymać czystość dywanu musielibyśmy bardzo często go prać, co jest zupełnie bezsensu. Lepiej więc sprawdzi się wykładzina elastyczna czy panel podłogowy, a już ponad wszystko płytki ceramiczne. Jeśli chodzi o te materiały utrzymanie ich w czystości jest rzeczą wręcz banalną i nie zajmuje wiele czasu. Poza tym, zwłaszcza w przypadku płytek jest to rozwiązanie na długie lata. Wybór materiału (z tych bardziej trwałych) zależy od nas, bo musimy go dobrać tak, by pasował do reszty wnętrza. A zarówno jeśli chodzi o płytki, wykładziny elastyczne i panele wybór mamy naprawdę szeroki. Możemy też poradzić się sprzedawcy w sklepie, by pomógł nam dokonać najlepszego wyboru.

Podłoga w pokoiku dziecka.

Rodzaj podłogi w pokoiku dziecięcym zależy przede wszystkim od tego w jakim wieku jest dziecko. Dzieci całkiem małe, które na podłodze leżą, raczkują po niej nie powinny mieć na pewno kontaktu przykładowo z zimnymi kafelkami. Jako że prawdopodobnie w swoim pokoiku wśród zabawek będą spędzać najwięcej czasu dobrze jest położyć tam dywan lub chociaż dobrą, nieco grubszą wykładzinę dywanową, by dziecko nie marzło. Jednak skoro dziecko będzie miało ciągły kontakt z podłogą należy bezwzględnie zadbać o jej czystość, bo małe dzieci lubią wkładać sobie rączki do budzi, którymi uprzednio dotykały podłogi. Kiedy dziecko jest już starsze, samodzielnie chodzi i pilnujemy tego, by na nóżkach miało zawsze jakieś papcie lub grubsze skarpetki może mieć w pokoiku panele i ewentualnie jakiś mniejszy ozdobny dywanik. Na pewno będzie on dużo łatwiejszy w utrzymaniu czystości niż duży dywan czy wykładzina. Ważne jest naturalnie także to, że podłoga nie może być w żaden sposób uszkodzona, nie mogą z niej wystawać jakiekolwiek drewniane czy metalowe elementy, bo to stwarzałoby poważne zagrożenie.