Archiwum dla tagu: przedmioty

Decoupage dobry na wszystko!

Treści dodano: 04-02-2012, Tagi: przedmioty, dodatki, aranżacja

Dla niektórych z nas nazwa decoupage może brzmieć dość tajemniczo. Jednak jest to naprawdę bardzo popularna technika służąca do ozdabiania najróżniejszych przedmiotów. Warto więc zapoznać się z nią bliżej. Może się nam wydawać, że decoupage to coś wyjątkowo trudnego z czym na pewno sobie nie poradzimy, ale w gruncie rzeczy każdy może spróbować, bo czasem tylko tyle potrzeba, by wciągnąć się i zarazić tą ciekawą pasją. Metodą decoupage możemy wykonać przykładowo ozdobne pudełka na biżuterię i tym podobne (raczej od takich małych przedmiotów powinniśmy zacząć). Jeśli lubimy otaczać się pięknem warto zainwestować w jakiś przedmiot zrobiony tą techniką i ustawić go przykładowo w salonie. Z całą pewnością nasi goście od razu zwrócą na niego uwagę. Musimy tylko pamiętać, by owych przedmiotów nie było za dużo, bo naprawdę rzucają się one w oczy. A mają one pełnić funkcję ozdobną, więc nie mogą przytłaczać swoją ilością. Bardzo ciekawe są rozwiązania decoupage stworzone za pomocą specjalnej farby do spękań. Dzięki temu ozdobiony przedmiot jest artystycznie „postarzony”.

Czujnik dymu i czadu.

Treści dodano: 06-02-2012, Tagi: kuchnia, przedmioty, komfort

Faktem jest iż kuchnia to w pewnym sensie jedno z takich miejsc w domu gdzie może dojść do poważnego wypadku. I nie chodzi tutaj wyłącznie o to, że będąc nieostrożnymi możemy zranić się nożem. Chodzi o rzeczy o wiele bardziej poważne i niebezpieczne jak przykładowo pożar. Warto zatem zainwestować w taki sprzęt jak czujnik czadu i dymu. Szczególnie warto gdy mamy w kuchni poczciwe piece kaflowe. Ale oczywiście i podczas przygotowywania potraw na kuchence gazowej może się coś wydarzyć. Nie raz już na pewno słyszeliśmy o sytuacjach gdy ktoś postawił na gaz ziemniaki i poszedł się kąpać czy przypadkowo zasnął. Takie naprawę niewielkich rozmiarów urządzenie może po prostu uratować nam życie. A z racji tego, że właśnie jest nieduże na pewno nie będzie psuło nam wystroju kuchni. Pamiętajmy tylko, by sprzętów tego typu nie kupować na targu i w tym podobnych miejscach. Czujnik koniecznie powinien posiadać odpowiedni certyfikat. I nawet naprawdę dobrej jakości czujniki nie kosztują wiele. Warto wobec tego coś takiego mieć w domu.

Szafa przesuwna.

Treści dodano: 14-02-2012, Tagi: szafki, przedmioty, meble

Szafa przesuwna jest naprawdę świetnym wynalazkiem. Doskonale sprawdzi się absolutnie wszędzie, zwłaszcza jeśli jest naprawdę duża i głęboka. Szczególnie jeśli mamy w sypialni łóżko sypialniane bez wbudowanej skrzyni na pościel szafa przyda się, bo swobodnie będziemy mogli włożyć do niej pościel. Poza tym pod ręką możemy mieć zawsze pościele i prześcieradła do przebrania, ręczniki, piżamy i tym podobne rzeczy. Szafa przesuwna ładnie wygląda i można zmieścić w niej naprawdę sporo. Ciekawym rozwiązaniem są szafy z lustrami choć oczywiście to od nas zależy na jaką szafę się zdecydujemy, co się nam podoba. Taką szafę możemy kupić w sklepie, już gotową, ale możemy także zamówić sobie szafę na wymiar. Jest to dobre rozwiązanie, bo wtedy nasza szafa będzie pasować idealnie do sypialni. Szafy mają bardzo różne ceny. Dużo zależy od producenta i jakości wykonania, użytych materiałów. Oczywiście jeśli chcemy, by nasza szafa posłużyła nam długi czas nie powinniśmy decydować się na najtańszą opcję.

Wieszak w przedpokoju.

Treści dodano: 28-02-2012, Tagi: wieszak, materiały, przedmioty

Przedpokój to miejsce, w którym najczęściej rozbieramy się po wejściu do domu i to tam też zazwyczaj zostawiamy nasze kurtki i tym podobne nakrycia wierzchnie. Zatem widok wieszaka w przedpokoju chyba nikogo nie dziwi. Ale wieszaki do przedpokoju są bardzo różne. Najbardziej popularne są wieszaki przykręcane do ściany. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Wielkość, kolor i kształt wieszaka ustalamy sobie indywidualnie. Często możemy spotkać się z wieszakami z lustrem oraz jakąś małą półeczką, przykładowo na klucze. Wieszaki stojące również są popularne i bardzo ładne, ciekawe. Nierzadko też wieszaki tego typu mają wbudowane miejsce na buty. Zdarza się jednak, że z tego rodzaju zakupu rezygnujemy, bo wiąże się to z nieco utrudnionym sprzątaniem. Bowiem za każdym razem gdy będziemy chcieli poodkurzać lub umyć podłogę będziemy musieli taki wieszak podnosić lub przestawiać. W pewnym momencie może to zacząć być dość denerwujące. Oczywiście wybór należy do nas. Wieszak naturalnie musi być ładny, ale przede wszystkim powinien być dla nas praktyczny.