Archiwum dla tagu: sofa

Lepsza skóra czy tkanina żakardowa?

Treści dodano: 01-02-2012, Tagi: tkaniny, sofa, meble

Jeśli spędzamy dużo czasu w salonie, przykładowo przed telewizorem musimy mieć do tego wygodnie urządzone miejsce. Najczęściej jest to jakiś tapczan, sofa czy kanapa. Większość z nas lubi nie tylko posiedzieć w salonie, ale także wygodnie położyć się i uciąć sobie krótką drzemkę. Każdy ma inne upodobania względem materiału na taki wypoczynek dlatego przed zakupem powinniśmy zastanowić się dobrze czego nam potrzeba. Jedne z najbardziej popularnych materiałów to naturalna skóra i tak zwana tkanina żakardowa. Skóra, jeśli tylko jest prawdziwa będzie pasować zazwyczaj do wszystkiego, aczkolwiek są osoby, które na nią narzekają. Najczęściej jako jej wadę wymieniają to, że „przykleja się” do ciała zwłaszcza wtedy gdy usiądziemy na nią przykładowo w krótkich spodenkach. Choć są i takie osoby, które mają skórzane sofy czy tapczany i bardzo sobie je chwalą. Jeśli chodzi o tkaninę żakardową mamy do wyboru całe mnóstwo wzorów i kolorów, ale musimy lubić ten rodzaj tkaniny, byśmy byli z niej zadowoleni. Jej największą zaletą jest to, że jest bardzo wytrzymała i łatwo się ją czyści. Zatem wybór należy do nas.

Wypoczynek w salonie.

Treści dodano: 01-02-2012, Tagi: sofa, meble, tkaniny

Salon jest miejscem, w którym odpoczywamy po pracy, pijemy kawę z przyjaciółmi czy po prostu oglądamy telewizję. Zatem wypoczynek do salonu jest absolutnie niezbędny. Bardzo często możemy spotkać się z takimi zestawami jak kanapa (sofa, tapczan) i fotele bądź pufy. Jest to ciekawa propozycja, bo nie musimy dodatkowo szukać na własną rękę innych, zbliżonych wyglądem miejsc do siedzenia. Jeśli bowiem często odwiedzają nas goście i jest ich wielu czasem sama kanapa nie wystarczy. Powinniśmy także dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnego materiału na obicie. Może to być przykładowo skóra, żakard, skaj czy dość popularna ostatnio alcantara. Do takiego kompletu wypoczynkowego musimy dobrać odpowiedni stolik czy też większy stół. Wybór stolików jest bardzo duży, dlatego też bez względu na to jaki wypoczynek wybierzemy na pewno znajdziemy do niego pasujący stół. Często już w sklepach przy kompletach wypoczynkowych ustawione są przez pracowników stoły. Możliwe, że spodoba się nam akurat ten, który będzie ustawiony przy wybranym przez nas wypoczynku.

Jak „naprawić” zniszczoną kanapę.

Treści dodano: 03-02-2012, Tagi: meble, sofa, dodatki

Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że mało kto z nas wymienia cały komplet wypoczynkowy do salonu co kilka miesięcy. Jest to bowiem dość duży wydatek i większości z nas najzwyczajniej na to nie stać. Prawda jest jednak taka, że z czasem nasza kanapa czy sofa ulega różnego rodzaju zniszczeniom. I nie jest w takiej sytuacji tak, że jedyne co możemy zrobić to zakupić nową kanapę lub przyzwyczaić się do tej zniszczonej. Jeśli mamy tylko trochę wyobraźni możemy na przykład zainwestować w ładne poduszki ozdobne i ułożyć je na kanapie tak, by zakryły przetarte lub poplamione miejsca. Obecnie jest także całkiem spory wybór w narzutach ozdobnych różnego typu, których możemy użyć, jeśli uszkodzenia są spore. Takie ozdobne elementy sprawią również to, że nieco odmienimy nasz salon, odświeżymy go. Na pewno na jakiś czas tego typu rozwiązanie powinno się doskonale sprawdzić. Jeżeli natomiast nie przepadamy za tego typu dekoracjami zawsze też mamy możliwość oddać mebel do tapicera. Prawdopodobnie taka naprawa wyniesie nas mniej niż zakup nowych mebli.

umbra 3