Archiwum dla tagu: standard

Wanna czy prysznic?

Prawda jest taka, że zarówno wanna jak i prysznic mają swoje zalety i to my sami musimy zdecydować co będzie dla nas lepsze i wygodniejsze. A propos wygody, w wannie możemy się położyć i miło spędzić czas odpoczywając po ciężkim dniu. Z drugiej zaś strony posiadanie prysznica pełni funkcję przede wszystkim ekonomiczną. Zapewne każdy z nas wie doskonale, że podczas szybkiego prysznica zużywamy o wiele mniej wody niż podczas kąpieli w wannie. Oczywiście są osoby przyzwyczajone właśnie do prysznica i nie wyobrażają sobie, by wymienić go na wannę nie tylko z powodu oszczędności wody, ale ogólnie. Prysznic jest także świetnym rozwiązaniem kiedy mamy naprawdę małą łazienkę. Jeśli stoimy teraz przed wyborem między wanną a prysznicem bez względu na to, na co ostatecznie się zdecydujemy nie powinniśmy robić niczego na siłę, bowiem możemy się w ten sposób unieszczęśliwić. W końcu nie da się ukryć, że dla wielu z nas pobyt w łazience, wieczorna kąpiel to nie tylko konieczność czy przykry obowiązek, ale także czas dla siebie, ten moment, w którym możemy się zrelaksować. Dokonajmy więc dobrego dla siebie wyboru.

Jaki prysznic wybrać?

Obecnie kabiny prysznicowe są najrozmaitsze. Tylko od nas zależy więc jaką kabinę wybierzemy, bo wybór mamy naprawdę duży. Możemy wybrać najzwyklejszą kabinę z dość płytkim brodzikiem, bez żadnych dodatków i jest to rozwiązanie dość niedrogie. Ale możemy też zainwestować w kabinę z dużym, głębokim brodzikiem i z całym mnóstwem dodatków typu radio, półeczki, lustro i tym podobne. Prawdziwym hitem są kabiny prysznicowe z wbudowaną sauną parową. W tego typu kabinie zazwyczaj jest też wydzielone specjalne miejsce do siedzenia. Większość nowszych modeli kabin prysznicowych ma w standardzie także hydromasaż. Ilość dysz masujących jest uzależniona często od jakości i ceny kabiny. Mało tego, możemy nawet kupić kabinę z całkiem sporą wanną, w której również zainstalowane są specjalne dysze masujące, jacuzzi i tym podobne. Tego typu kabiny są już droższe i ceny są bardzo zróżnicowane, ale nadal mimo tego w zasięgu przeciętnego klienta. Jeśli zdecydujemy się na taką kabinę zafundujemy sobie poniekąd prawdziwe domowe Spa.

Wentylacja w łazience.

Treści dodano: 26-02-2012, Tagi: standard, bezpieczeństwo, okno

Remontując łazienkę musimy zwracać uwagę na absolutnie każdy, nawet najdrobniejszy i najmniej widoczny szczegół. Jednym z takich szalenie istotnych szczegółów jest wentylacja łazienkowa. W końcu na pewno doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w łazienka to pomieszczenie, w którym cały czas mamy kontakt z wodą i może panować tam dość duża wilgoć. Aby tego uniknąć musimy koniecznie zainwestować w dobrą wentylację. Tak zwana kratka wentylacyjna nie musi być wcale duża. Dodatkowo możemy zdecydować się na wentylację sufitową. W takiej sytuacji nic nawet nie będziemy widzieć, więc wentylacja nie zepsuje nam wystroju, a w łazience nie będzie wilgoci. I jest to ważne szczególnie wtedy gdy mamy łazienkę pomalowaną farbą, a nie wykończoną płytkami lub gdy to właśnie w tym pomieszczeniu wieszamy pranie. Przy dobrej wentylacji będzie ono miało szansę dobrze wyschnąć i pachnieć płynem do płukania tkanin, a nie zatęchnąć. Ciekawym rozwiązaniem jest wentylator automatyczny, czasowy włączany przykładowo włącznikiem od światła.

Wybór blatu łazienkowego.

Treści dodano: 26-02-2012, Tagi: armatura, tkaniny, standard

Kwestia blatu łazienkowego wygląda nieco inaczej niż kwestia blatu w kuchni. Nie ma on co prawda w łazience kontaktu z nożem, który może go uszkodzić czy z różnymi produktami spożywczymi, które mogą go trwale poplamić, ale ma za to kontakt z wodą i wilgocią. Zatem prawdę mówiąc bardzo tanie blaty drewnopodobne z jakiejś sklejki raczej nie zdadzą egzaminu. Dość ciekawym rozwiązaniem jest szkło. Nie ma bowiem możliwości, by woda je zniszczyła. Jedynym minusem takiego szklanego blatu jest to, że może on być nieco niewygodny jeśli chodzi utrzymanie czystości. Będzie na nim widać każdą kroplę zaschniętej wody czy perfum i tym podobnych. Zupełnie rewelacyjnym pomysłem natomiast są blaty z wszelkich kamieni naturalnych. Najpopularniejsze są blaty granitowe lub marmurowe, ale oczywiście wybór jest wiele większy. Kamień jest łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na wodę, plamy, często też jest ogniodporny – choć ta zaleta dotyczy przede wszystkim kuchni. Rzecz jasna musimy sami zdecydować jaki blat zakupić, ale kierowanie się najniższą ceną nie zawsze wychodzi na dobre.