Archiwum dla tagu: szafki

Szafka pod telewizor.

Treści dodano: 31-01-2012, Tagi: salon, szafki, umeblowanie

Posiadanie telewizora w dzisiejszych czasach jest absolutną normą. Mało tego, często mamy nawet więcej niż jeden telewizor w domu. Najczęściej telewizor znajduje swoje miejsce w salonie, bowiem tam spędzamy sporo czasu w ciągu dnia. Ostatnio dość modnym rozwiązaniem jest przywieszanie telewizora na ścianę, ale nie każdy z takiej możliwości korzysta. Jeśli więc nie chcemy przywieszać telewizora musimy mieć na niego odpowiednie miejsce. Obecnie możemy skorzystać z bardzo szerokiej oferty szafek specjalnie dostosowanych pod telewizor. Prócz szafek mamy do wyboru także stoliki i tym podobne. często jednak takie szafki posiadają wydzielone miejsca przykładowo na piloty, DVD czy płyty i jest to niezwykle wygodne. Możemy taką szafkę tv zakupić zupełnie osobno, ale mamy także możliwość kupić ją w zestawie mebli. To już zależy wyłącznie od nas czy chcemy by szafka była osobnym meblem czy też aby wszystkie meble w salonie pochodziły z jednego zestawu. Tak czy inaczej, szafka pod telewizor z całą pewnością jest potrzebnym elementem wyposażenia salonu.

Szafa przesuwna.

Treści dodano: 14-02-2012, Tagi: szafki, przedmioty, meble

Szafa przesuwna jest naprawdę świetnym wynalazkiem. Doskonale sprawdzi się absolutnie wszędzie, zwłaszcza jeśli jest naprawdę duża i głęboka. Szczególnie jeśli mamy w sypialni łóżko sypialniane bez wbudowanej skrzyni na pościel szafa przyda się, bo swobodnie będziemy mogli włożyć do niej pościel. Poza tym pod ręką możemy mieć zawsze pościele i prześcieradła do przebrania, ręczniki, piżamy i tym podobne rzeczy. Szafa przesuwna ładnie wygląda i można zmieścić w niej naprawdę sporo. Ciekawym rozwiązaniem są szafy z lustrami choć oczywiście to od nas zależy na jaką szafę się zdecydujemy, co się nam podoba. Taką szafę możemy kupić w sklepie, już gotową, ale możemy także zamówić sobie szafę na wymiar. Jest to dobre rozwiązanie, bo wtedy nasza szafa będzie pasować idealnie do sypialni. Szafy mają bardzo różne ceny. Dużo zależy od producenta i jakości wykonania, użytych materiałów. Oczywiście jeśli chcemy, by nasza szafa posłużyła nam długi czas nie powinniśmy decydować się na najtańszą opcję.

Szafa czy wieszaki?

Treści dodano: 03-03-2012, Tagi: szafki, wieszak, wnętrze

Mogłoby się to wydawać dziwne dla niektórych, ale to jakie elementy wyposażenia mamy w domu zależy w dużej mierze od stylu naszego życia. I tak przykładowo przedpokój. Wszyscy wiemy doskonale do jakiego celu służy. Zdejmujemy tam oraz pozostawiamy buty i płaszcze czy kurtki. Jeśli jesteśmy sami lub mieszkamy tylko z partnerem, a goście odwiedzają nas niezwykle rzadko wystarczy nam mały wieszak z przykładowo trzema, czterema haczykami do zawieszania ubrań. Jeśli z kolei mamy liczną rodzinę naprawdę świetnie może sprawdzić się duża szafa przesuwna. Każdy w szafie będzie miał miejsce na swoje rzeczy i będzie pilnował tego, by „nie plątały” się one w innych pomieszczeniach. Choć nasze mieszkanie i jego wystrój to nasza sprawa i to my przede wszystkim mamy się w nim dobrze czuć na kwestię przyjmowania gości również powinniśmy zwrócić uwagę. Jeśli będziemy posiadać wyłącznie szafę goście mogą poczuć się nieswojo. W końcu kultura wymaga tego, by „nie grzebać” gospodarzom w szafkach, by pozostawić w nich swoje rzeczy, ale co w takim razie z ich okryciem wierzchnim? Będą je zabierać ze sobą do salonu? Kiedy więc wizyty naszych gości są częste może warto zainwestować w jakiś mały wieszak, na którym swobodnie mogliby pozostawić ubrania.

Komoda na buty.

Treści dodano: 03-03-2012, Tagi: szafki, wnętrze

Skoro przedpokój jest miejscem gdzie pozostawiamy swoje kurtki, płaszcze, swetry i tym podobne okrycia, a także buty musimy mieć na nie odpowiednie miejsce. Zatem jakaś półka na buty wydaje się być w przedpokoju niezbędna. Rozwiązań jest kilka. Możemy postawić na szafę przesuwną, w której wygospodarujemy miejsce nie tylko na odzież, ale również na obuwie, możemy samodzielnie zrobić bądź kupić jakąś otwartą półkę na buty, albo też postawić w przedpokoju komodę. Jeśli więc nie chcemy szafy lub zwyczajnie nasz przedpokój jest tak mały, że nie zmieściłaby się ona w nim, ale jednocześnie chcemy by buty były schowane komoda to świetny pomysł. I tak, na wieszaku zawiesimy kurtkę, a do komody włożymy buty. Komody są niezwykle różne. Możemy kupić komody bardzo nowoczesne, ale nie mniej popularne są komody „stare”, klasyczne. Oczywiście wszystko zależy od wystroju naszego wnętrza. Komody z innych materiałów niż drewno są stosunkowo niedrogie, bo naturalne drewno jest już droższe. Choć z drugiej strony warto zainwestować w komodę drewnianą, bo na pewno posłuży nam długi czas.

Meble dla malucha.

Treści dodano: 06-03-2012, Tagi: kolor, urządzanie pokoju, szafki

Meble dla dzieci są zupełnie inne niż „normalne” meble. Przede wszystkim są mniejsze od mebli, z których korzystają dorośli z racji tego, że małe dziecko musi mieć łatwy dostęp do wszystkich swoich rzeczy. Oczywiście małe dzieci szybko rosną i w niedługim czasie zajdzie potrzeba wymiany mebli na nowe, już większe, ale mimo to opłaca się dać dziecku komfort i swobodę korzystania z tego, co znajduje się w jego pokoju. Naturalnie meble dla maluchów mogą być na przykład kolorowe, szczególnie przyciągające uwagę. Jeśli nie mamy wyobrażenia na temat takich mebli wystarczy, że zajrzymy do Internetu i na pewno od razu znajdziemy kilka propozycji. Możemy także zwrócić uwagę na używane meble dziecięce, oczywiście jeśli są w dobrym stanie. Dziecięcy pokoik powinien być miejscem szczególnym, radosnym, a im więcej w nim dziecięcych rzeczy, im bardziej kolorowo tym lepiej. Rzecz jasna takie specjalne mebelki najczęściej są w odpowiedni sposób zabezpieczone przykładowo w ten sposób, że nie mają ostrych krawędzi, co w przypadku dzieci jest wyjątkowo ważne.

https://idealdesign.pl/pl/producer/FAMEG/67