Archiwum dla tagu: tkaniny

Lepsza skóra czy tkanina żakardowa?

Treści dodano: 01-02-2012, Tagi: tkaniny, sofa, meble

Jeśli spędzamy dużo czasu w salonie, przykładowo przed telewizorem musimy mieć do tego wygodnie urządzone miejsce. Najczęściej jest to jakiś tapczan, sofa czy kanapa. Większość z nas lubi nie tylko posiedzieć w salonie, ale także wygodnie położyć się i uciąć sobie krótką drzemkę. Każdy ma inne upodobania względem materiału na taki wypoczynek dlatego przed zakupem powinniśmy zastanowić się dobrze czego nam potrzeba. Jedne z najbardziej popularnych materiałów to naturalna skóra i tak zwana tkanina żakardowa. Skóra, jeśli tylko jest prawdziwa będzie pasować zazwyczaj do wszystkiego, aczkolwiek są osoby, które na nią narzekają. Najczęściej jako jej wadę wymieniają to, że „przykleja się” do ciała zwłaszcza wtedy gdy usiądziemy na nią przykładowo w krótkich spodenkach. Choć są i takie osoby, które mają skórzane sofy czy tapczany i bardzo sobie je chwalą. Jeśli chodzi o tkaninę żakardową mamy do wyboru całe mnóstwo wzorów i kolorów, ale musimy lubić ten rodzaj tkaniny, byśmy byli z niej zadowoleni. Jej największą zaletą jest to, że jest bardzo wytrzymała i łatwo się ją czyści. Zatem wybór należy do nas.

Wypoczynek w salonie.

Treści dodano: 01-02-2012, Tagi: sofa, meble, tkaniny

Salon jest miejscem, w którym odpoczywamy po pracy, pijemy kawę z przyjaciółmi czy po prostu oglądamy telewizję. Zatem wypoczynek do salonu jest absolutnie niezbędny. Bardzo często możemy spotkać się z takimi zestawami jak kanapa (sofa, tapczan) i fotele bądź pufy. Jest to ciekawa propozycja, bo nie musimy dodatkowo szukać na własną rękę innych, zbliżonych wyglądem miejsc do siedzenia. Jeśli bowiem często odwiedzają nas goście i jest ich wielu czasem sama kanapa nie wystarczy. Powinniśmy także dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnego materiału na obicie. Może to być przykładowo skóra, żakard, skaj czy dość popularna ostatnio alcantara. Do takiego kompletu wypoczynkowego musimy dobrać odpowiedni stolik czy też większy stół. Wybór stolików jest bardzo duży, dlatego też bez względu na to jaki wypoczynek wybierzemy na pewno znajdziemy do niego pasujący stół. Często już w sklepach przy kompletach wypoczynkowych ustawione są przez pracowników stoły. Możliwe, że spodoba się nam akurat ten, który będzie ustawiony przy wybranym przez nas wypoczynku.

Wybór blatu łazienkowego.

Treści dodano: 26-02-2012, Tagi: armatura, tkaniny, standard

Kwestia blatu łazienkowego wygląda nieco inaczej niż kwestia blatu w kuchni. Nie ma on co prawda w łazience kontaktu z nożem, który może go uszkodzić czy z różnymi produktami spożywczymi, które mogą go trwale poplamić, ale ma za to kontakt z wodą i wilgocią. Zatem prawdę mówiąc bardzo tanie blaty drewnopodobne z jakiejś sklejki raczej nie zdadzą egzaminu. Dość ciekawym rozwiązaniem jest szkło. Nie ma bowiem możliwości, by woda je zniszczyła. Jedynym minusem takiego szklanego blatu jest to, że może on być nieco niewygodny jeśli chodzi utrzymanie czystości. Będzie na nim widać każdą kroplę zaschniętej wody czy perfum i tym podobnych. Zupełnie rewelacyjnym pomysłem natomiast są blaty z wszelkich kamieni naturalnych. Najpopularniejsze są blaty granitowe lub marmurowe, ale oczywiście wybór jest wiele większy. Kamień jest łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na wodę, plamy, często też jest ogniodporny – choć ta zaleta dotyczy przede wszystkim kuchni. Rzecz jasna musimy sami zdecydować jaki blat zakupić, ale kierowanie się najniższą ceną nie zawsze wychodzi na dobre.

Jakie łóżeczko wybrać?

Treści dodano: 05-03-2012, Tagi: wnętrze, kolor, tkaniny

Każdy rodzic staje przed dość poważnym dylematem na temat tego, jakie łóżeczko dziecięce wybrać. Szczególny problem mają przyszli lub świeżo upieczeni rodzice, bowiem wybór łóżeczka dla noworodka jest niezwykle istotny. Mamy do wyboru standardowe, wszystkim dobrze znane łóżeczka drewniane ze szczebelkami, ale obecnie bardzo popularne są także łóżeczka materiałowe, tak zwane turystyczne. Zdania są tutaj dość mocno podzielone. Ale prawda jest taka, że jak jedno tak drugie łóżeczko ma zarówno swoje wady i zalety. I tak przykładowo w łóżeczku drewnianym dziecko może uczyć się wstawać chwytając za szczebelki, ale może też uderzyć się w nie. Z kolei łóżeczko turystyczne można szybko złożyć i zabrać ze sobą wszędzie, ale wspomniana nauka wstawania nie jest możliwa, bo siłą rzecz dziecko nie ma się za co złapać. Jeśli zaś chodzi o kwestię wyglądu oba łóżeczka mogą być bardzo ładne i świetnie pasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza dziecięcego pokoiku. Wszystko zależy od tego na jaki kolor i rodzaj materiału zdecydują się rodzice.