Archiwum dla tagu: umeblowanie

Szafka pod telewizor.

Treści dodano: 31-01-2012, Tagi: salon, szafki, umeblowanie

Posiadanie telewizora w dzisiejszych czasach jest absolutną normą. Mało tego, często mamy nawet więcej niż jeden telewizor w domu. Najczęściej telewizor znajduje swoje miejsce w salonie, bowiem tam spędzamy sporo czasu w ciągu dnia. Ostatnio dość modnym rozwiązaniem jest przywieszanie telewizora na ścianę, ale nie każdy z takiej możliwości korzysta. Jeśli więc nie chcemy przywieszać telewizora musimy mieć na niego odpowiednie miejsce. Obecnie możemy skorzystać z bardzo szerokiej oferty szafek specjalnie dostosowanych pod telewizor. Prócz szafek mamy do wyboru także stoliki i tym podobne. często jednak takie szafki posiadają wydzielone miejsca przykładowo na piloty, DVD czy płyty i jest to niezwykle wygodne. Możemy taką szafkę tv zakupić zupełnie osobno, ale mamy także możliwość kupić ją w zestawie mebli. To już zależy wyłącznie od nas czy chcemy by szafka była osobnym meblem czy też aby wszystkie meble w salonie pochodziły z jednego zestawu. Tak czy inaczej, szafka pod telewizor z całą pewnością jest potrzebnym elementem wyposażenia salonu.

Popularna mikrofalówka w każdym domu?

Treści dodano: 07-02-2012, Tagi: kuchnia, wystrój, umeblowanie

Rzeczywiście teraz już chyba mało kto nie posiada takiego sprzętu jak kuchenka mikrofalowa czyli potocznie mówiąc mikrofalówka. Jest to urządzenie bardzo przydatne, o ile nie „gotujemy” w niej obiadu, a jedynie raz na jakiś czas coś w niej odgrzewamy. Wiadomo bowiem, że przyrządzanie potraw w kuchence mikrofalowej nie służy nam o tyle, że większość ważnych dla nas składników odżywczych zawartych w pożywieniu traci swoją wartość. Kuchenki mikrofalowe są bardzo różne. Często mają nie tylko funkcję podgrzewania, ale także rozmrażania czy nawet grill. Cena kuchenki zależy po pierwsze od producenta, następnie od funkcji jakie nam oferuje i nierzadko też od samego wyglądu. Faktem jest, że niektóre mikrofalówki to prawdziwe dzieła sztuki, które bezsprzecznie będą naszą kuchnię zdobić. Jeśli więc chcemy dobrać kuchenkę pasującą do reszty sprzętów i ogólnego wystroju kuchni powinniśmy odwiedzić przynajmniej kilka sklepów. Wybór jest ogromny zatem bez większych trudności znajdziemy coś dla siebie.

Piekarnik na wysokości.

Treści dodano: 09-02-2012, Tagi: agd, umeblowanie, bezpieczeństwo

Przyjęło się już, że piekarnik i płyta czy to gazowa czy indukcyjna są postawione w jednym miejscu – piekarnik oczywiście na podłodze. Prawda jest jednak taka, że nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Ostatnio dość powszechne jest umieszczanie piekarnika i płyty osobno, zaś sam piekarnik lokalizuje się na określonej wysokości. Mamy możliwość wyboru, więc umieszczamy go na wysokości, która nam odpowiada. Jest to rozwiązanie nie tylko ciekawe, inne niż standardowe, ale przede wszystkim bardzo praktyczne i wygodne. Jeśli mamy małe dzieci nie sięgną one do piekarnika zatem nie grozi im poparzenie. Ponadto my sami nie musimy się schylać i „gimnastykować” za każdym razem gdy chcemy do piekarnika coś włożyć czy po prostu zajrzeć czy z naszą potrawą wszystko w porządku. Jest to ważne ponieważ nasza kuchnia powinna być miejscem, w którym możemy swobodnie przygotowywać posiłki. Jeśli interesuje nas takie rozwiązanie powinniśmy przejrzeć (chociażby w Internecie) kilka projektów z piekarnikiem na wysokości. Być może coś się nam spodoba.

Jaką lodówkę wybrać?

Treści dodano: 10-02-2012, Tagi: agd, umeblowanie, komfort

Jedyne co obecne lodówki mają wspólnego ze starymi modelami, które na pewno każdy z nas jeszcze pamięta to to, że służą do tego samego celu czyli przechowywania żywności. Jeśli zaś chodzi o wygląd, a nawet komfort korzystania różnią się znacznie. To, jaką wybierzemy lodówkę w dużej mierze zależy od tego jaką mamy kuchnię. Do dość sporych pomieszczeń kuchennych z powodzeniem można wstawić bardzo modne ostatnio lodówki dwuskrzydłowe. Są one bardzo ładne i ciekawe. Jednak są szerokie, zatem w małej kuchni raczej się nie sprawdzą, bo zajmują dużo miejsca. W takiej sytuacji możemy wybrać również dużą lodówkę (o nawet większej pojemności), ale nie szeroką, a wysoką. Również jest to rozwiązanie godne uwagi. Oczywiście mamy do wyboru nie tylko białe lodówki, bo możemy wybrać sobie lodówkę w absolutnie każdym kolorze. Ciekawym rozwiązaniem jest także zabudowanie lodówki. Kuchnia dzięki temu wygląda naprawdę estetycznie i oczywiście interesująco. Najczęściej lodówkę zabudowuje się tak, by była integracyjną częścią pozostałych mebli kuchennych.

Patelnie stalowe stoly centralne ze stali nierdzewnej nierdzewka