Archiwum dla tagu: urządzanie pokoju

Lampa do pokoju dziecięcego.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że do wszelkiego rodzaju wykonywanych czynności powinniśmy mieć odpowiednie światło, by nie męczyć nadmiernie swoich oczu. Szczególnie dobre, jasne światło jest potrzebne jeśli wykonujemy prace kiedy to musimy wytężyć wzrok. Zatem równie ważne jest to, by dziecko w swoim pokoju miało odpowiednie światło i lampę. Rzecz dotyczy zwłaszcza nieco starszych dzieci, które w swoim pokoju czytają książki i odrabiają zadania domowe. Jest wiele naprawdę ciekawych lamp do pokoju dziecięcego – zarówno lamp sufitowych jak i lampek stołowych czy podłogowych. Często możemy spotkać przykładowo lampy ozdobione motywami bajkowymi. Dziecko z całą pewnością ucieszy się z takiej lampy jednak my wcześniej musimy zadbać o to, by sprawdzić czy dana lampa sprawdzi się. Głównie chodzi o to, by była ona nie tyle ładna co praktyczna. W żadnym wypadku nie może ona zasłaniać żarówki, przyciemniać i zniekształcać światła, bo nie wpłynie to pozytywnie na wzrok dziecka. A do takiej sytuacji nie możemy dopuścić.

Farba czy tapeta w dziecięcym pokoju?

Wiele osób lubi styl minimalistyczny i rezygnuje z ozdobnych, pstrokatych tapet na rzecz jednolitej ściany pokrytej farbą bez żadnych dodatkowych zdobień. Należy sobie jednak zdać sprawę z tego, że pokoik dziecięcy rządzi się własnymi prawami. Jest to przestrzeń dziecka i to ono przede wszystkim powinno się dobrze w swoim pokoju czuć. Jednolicie pomalowana ściana jest może gustowna i elegancka, ale z całą pewnością wyobraźnię dziecka bardziej będzie pobudzać ciekawa, barwna tapeta. Możemy zakupić nawet tapetę z całą bajkową historią pokazaną w obrazkach. Jeśli więc dziecko lubi Kopciuszka czy Gumisie dlaczego nie zrobić mu tej przyjemności i nie obdarzyć go taką tapetą? Kiedy jednak ostatecznie zdecydujemy się na farbę musimy liczyć się z tym, że wcześniej czy później dziecko będzie chciało mieć na niej jakąś ozdobę. I jeśli mu jej nie zapewnimy samo sobie ją zapewni czy to farbkami czy też flamastrami. Obecnie są bardzo popularne i łatwo dostępne duże naklejki przeznaczone specjalnie do umieszczenia na ścianie. Jeżeli nie przepadamy za tapetą może chociaż na takie rozwiązanie się zdecydujemy.

Meble dla malucha.

Treści dodano: 06-03-2012, Tagi: kolor, urządzanie pokoju, szafki

Meble dla dzieci są zupełnie inne niż „normalne” meble. Przede wszystkim są mniejsze od mebli, z których korzystają dorośli z racji tego, że małe dziecko musi mieć łatwy dostęp do wszystkich swoich rzeczy. Oczywiście małe dzieci szybko rosną i w niedługim czasie zajdzie potrzeba wymiany mebli na nowe, już większe, ale mimo to opłaca się dać dziecku komfort i swobodę korzystania z tego, co znajduje się w jego pokoju. Naturalnie meble dla maluchów mogą być na przykład kolorowe, szczególnie przyciągające uwagę. Jeśli nie mamy wyobrażenia na temat takich mebli wystarczy, że zajrzymy do Internetu i na pewno od razu znajdziemy kilka propozycji. Możemy także zwrócić uwagę na używane meble dziecięce, oczywiście jeśli są w dobrym stanie. Dziecięcy pokoik powinien być miejscem szczególnym, radosnym, a im więcej w nim dziecięcych rzeczy, im bardziej kolorowo tym lepiej. Rzecz jasna takie specjalne mebelki najczęściej są w odpowiedni sposób zabezpieczone przykładowo w ten sposób, że nie mają ostrych krawędzi, co w przypadku dzieci jest wyjątkowo ważne.

Komputer w pokoju dziecięcym?

Duża część rodziców uważa komputer za prawdziwe zło wcielone, inni nieco bardziej „życiowi” rodzice sądzą, że komputer jest złem, ale koniecznym. Prawda jest jednak taka, że komputer, a co za tym idzie Internet są bardzo pożyteczne i praktyczne. Ale oczywiście wtedy gdy rodzice nad swoim dzieckiem panują. Czy komputer w pokoju dziecka jest niezbędny dorośli muszą zadecydować sami. Jeśli dziecko jest już od komputera niemal uzależnione lepiej, by owy sprzęt w jego pokoju nie gościł. Kiedy jednak dziecko zasiada do komputera jedynie gdy rodzice na to pozwalają może on stać w jego pokoju. Oczywiście w takiej sytuacji dziecko powinno mieć odpowiednio przystosowane biurko oraz krzesło bądź fotel. Ważna jest także lampka na biurku bądź kinkiet nad biurkiem, by dziecko nie przemęczało oczu. Komputer w pokoju dziecka jest dla niego rozwiązaniem dobrym i wygodnym jeśli przykładowo chodzi już do szkoły, bo odrabiając zadanie domowe i chcąc coś sprawdzić w Internecie nie musi zabierać swoich książek, zeszytów i przenosić ich tam gdzie komputer jest postawiony, bo swobodnie może zrobić wszystko w swoim pokoju.