Archiwum dla tagu: wieszak

Wieszak w przedpokoju.

Treści dodano: 28-02-2012, Tagi: wieszak, materiały, przedmioty

Przedpokój to miejsce, w którym najczęściej rozbieramy się po wejściu do domu i to tam też zazwyczaj zostawiamy nasze kurtki i tym podobne nakrycia wierzchnie. Zatem widok wieszaka w przedpokoju chyba nikogo nie dziwi. Ale wieszaki do przedpokoju są bardzo różne. Najbardziej popularne są wieszaki przykręcane do ściany. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Wielkość, kolor i kształt wieszaka ustalamy sobie indywidualnie. Często możemy spotkać się z wieszakami z lustrem oraz jakąś małą półeczką, przykładowo na klucze. Wieszaki stojące również są popularne i bardzo ładne, ciekawe. Nierzadko też wieszaki tego typu mają wbudowane miejsce na buty. Zdarza się jednak, że z tego rodzaju zakupu rezygnujemy, bo wiąże się to z nieco utrudnionym sprzątaniem. Bowiem za każdym razem gdy będziemy chcieli poodkurzać lub umyć podłogę będziemy musieli taki wieszak podnosić lub przestawiać. W pewnym momencie może to zacząć być dość denerwujące. Oczywiście wybór należy do nas. Wieszak naturalnie musi być ładny, ale przede wszystkim powinien być dla nas praktyczny.

Szafa czy wieszaki?

Treści dodano: 03-03-2012, Tagi: szafki, wieszak, wnętrze

Mogłoby się to wydawać dziwne dla niektórych, ale to jakie elementy wyposażenia mamy w domu zależy w dużej mierze od stylu naszego życia. I tak przykładowo przedpokój. Wszyscy wiemy doskonale do jakiego celu służy. Zdejmujemy tam oraz pozostawiamy buty i płaszcze czy kurtki. Jeśli jesteśmy sami lub mieszkamy tylko z partnerem, a goście odwiedzają nas niezwykle rzadko wystarczy nam mały wieszak z przykładowo trzema, czterema haczykami do zawieszania ubrań. Jeśli z kolei mamy liczną rodzinę naprawdę świetnie może sprawdzić się duża szafa przesuwna. Każdy w szafie będzie miał miejsce na swoje rzeczy i będzie pilnował tego, by „nie plątały” się one w innych pomieszczeniach. Choć nasze mieszkanie i jego wystrój to nasza sprawa i to my przede wszystkim mamy się w nim dobrze czuć na kwestię przyjmowania gości również powinniśmy zwrócić uwagę. Jeśli będziemy posiadać wyłącznie szafę goście mogą poczuć się nieswojo. W końcu kultura wymaga tego, by „nie grzebać” gospodarzom w szafkach, by pozostawić w nich swoje rzeczy, ale co w takim razie z ich okryciem wierzchnim? Będą je zabierać ze sobą do salonu? Kiedy więc wizyty naszych gości są częste może warto zainwestować w jakiś mały wieszak, na którym swobodnie mogliby pozostawić ubrania.

Wystrój przedpokoju.

Treści dodano: 03-03-2012, Tagi: wystrój, ściany, wieszak

Przedpokój jest miejscem przechodnim, z którego wchodzimy do domu na „właściwe” pokoje. Nie znaczy to jednak wcale, że nie jest ważny. Wręcz przeciwnie. Nasi goście pierwszym co w naszym domu obserwują (zwłaszcza gdy nigdy wcześniej nie mieli przyjemności u nas być) jest właśnie przedpokój. Jego wystrój jest więc naprawdę istotny. Oczywiście przedpokój powinien być miejscem odpowiednio przystosowanym do tego, by swobodnie móc zdjąć tam buty i odzież, dlatego też powinniśmy mieć tam jakieś wieszaki i półki czy komodę na buty. Pomimo tego, że nie będziemy spędzać tam wiele czasu warto przedpokój ozdobić na przykład jakimś obrazem czy innym motywem dekoracyjnym na ścianie. Jeśli mamy duży przedpokój całkiem śmiało możemy też postawić tam jakąś szafkę lub zamontować półkę na ścianie, na których poukładamy kwiaty w wazonach czy doniczkach. I ważne jest to (zwłaszcza gdy w pobliżu przedpokoju nie ma żadnego okna które rozjaśniałoby go) by kolor czy to tapety czy też farby był raczej jasny. Ciekawym rozwiązaniem w przedpokoju są również halogeny na suficie bądź ładne kinkiety.

eszydłowski