Archiwum dla tagu: wnętrze

Podłoga w przedpokoju.

Treści dodano: 28-02-2012, Tagi: posadzka, wnętrze

Różni ludzie stosują różne rozwiązania jeśli chodzi o podłogę w przedpokoju. Prawda jest jednak taka, że jeśli chodzi o dywan czy wykładzinę dywanową raczej się to nie sprawdzi. Jeśli nie mamy zwyczaju zdejmować butów przed wejściem do domu (a tym bardziej nie będziemy kazać robić to naszym gościom) dywan szybko ulegnie zabrudzeniu. Nawet nie pomoże codzienne odkurzanie, bo przykładowo plamy z błota pozostaną i aby utrzymać czystość dywanu musielibyśmy bardzo często go prać, co jest zupełnie bezsensu. Lepiej więc sprawdzi się wykładzina elastyczna czy panel podłogowy, a już ponad wszystko płytki ceramiczne. Jeśli chodzi o te materiały utrzymanie ich w czystości jest rzeczą wręcz banalną i nie zajmuje wiele czasu. Poza tym, zwłaszcza w przypadku płytek jest to rozwiązanie na długie lata. Wybór materiału (z tych bardziej trwałych) zależy od nas, bo musimy go dobrać tak, by pasował do reszty wnętrza. A zarówno jeśli chodzi o płytki, wykładziny elastyczne i panele wybór mamy naprawdę szeroki. Możemy też poradzić się sprzedawcy w sklepie, by pomógł nam dokonać najlepszego wyboru.

Zamknięty czy otwarty przedpokój.

Często w mieszkaniach przedpokoje są otwarte na resztę pomieszczeń. Zaś w domach prywatnych jest bardzo różnie. Gdy budujemy własny dom sami decydujemy o rozstawie i wyglądzie pomieszczeń. Jeśli zaś kupujemy dom od kogoś możemy spodziewać się najróżniejszych rozwiązań. Pytanie jednak, które z nich jest lepsze – przedpokój otwarty czy zamknięty? Otwarty na pewno tworzy w pewnym sensie całość z pozostałym wnętrzem. Z kolei zamknięty wyraźnie się odcina. Ale z drugiej strony przecież każde pomieszczenie w domu pełni określoną funkcję i tak powinno pozostać. Zatem musimy zadbać o to, by to właśnie w przedpokoju zdejmować buty i ubrania, by tam je pozostawiać. Zamknięty przedpokój jest o tyle dobry, że przykładowo w okresie jesienno – zimowym nie wpuszczamy zimna do domu i nie nanosimy wody czy błota z butów. Zamknąć przedpokój możemy na różne sposoby. Mogą to być standardowe drewniane drzwi bądź też drzwi przesuwne (bardzo modne ostatnio). Ciekawe, choć nieco drogie są również drzwi szklane. Jednak są tak piękne i eleganckie, że ciężko przejść obok nich zupełnie obojętnie.

Szafa czy wieszaki?

Treści dodano: 03-03-2012, Tagi: szafki, wieszak, wnętrze

Mogłoby się to wydawać dziwne dla niektórych, ale to jakie elementy wyposażenia mamy w domu zależy w dużej mierze od stylu naszego życia. I tak przykładowo przedpokój. Wszyscy wiemy doskonale do jakiego celu służy. Zdejmujemy tam oraz pozostawiamy buty i płaszcze czy kurtki. Jeśli jesteśmy sami lub mieszkamy tylko z partnerem, a goście odwiedzają nas niezwykle rzadko wystarczy nam mały wieszak z przykładowo trzema, czterema haczykami do zawieszania ubrań. Jeśli z kolei mamy liczną rodzinę naprawdę świetnie może sprawdzić się duża szafa przesuwna. Każdy w szafie będzie miał miejsce na swoje rzeczy i będzie pilnował tego, by „nie plątały” się one w innych pomieszczeniach. Choć nasze mieszkanie i jego wystrój to nasza sprawa i to my przede wszystkim mamy się w nim dobrze czuć na kwestię przyjmowania gości również powinniśmy zwrócić uwagę. Jeśli będziemy posiadać wyłącznie szafę goście mogą poczuć się nieswojo. W końcu kultura wymaga tego, by „nie grzebać” gospodarzom w szafkach, by pozostawić w nich swoje rzeczy, ale co w takim razie z ich okryciem wierzchnim? Będą je zabierać ze sobą do salonu? Kiedy więc wizyty naszych gości są częste może warto zainwestować w jakiś mały wieszak, na którym swobodnie mogliby pozostawić ubrania.

Komoda na buty.

Treści dodano: 03-03-2012, Tagi: szafki, wnętrze

Skoro przedpokój jest miejscem gdzie pozostawiamy swoje kurtki, płaszcze, swetry i tym podobne okrycia, a także buty musimy mieć na nie odpowiednie miejsce. Zatem jakaś półka na buty wydaje się być w przedpokoju niezbędna. Rozwiązań jest kilka. Możemy postawić na szafę przesuwną, w której wygospodarujemy miejsce nie tylko na odzież, ale również na obuwie, możemy samodzielnie zrobić bądź kupić jakąś otwartą półkę na buty, albo też postawić w przedpokoju komodę. Jeśli więc nie chcemy szafy lub zwyczajnie nasz przedpokój jest tak mały, że nie zmieściłaby się ona w nim, ale jednocześnie chcemy by buty były schowane komoda to świetny pomysł. I tak, na wieszaku zawiesimy kurtkę, a do komody włożymy buty. Komody są niezwykle różne. Możemy kupić komody bardzo nowoczesne, ale nie mniej popularne są komody „stare”, klasyczne. Oczywiście wszystko zależy od wystroju naszego wnętrza. Komody z innych materiałów niż drewno są stosunkowo niedrogie, bo naturalne drewno jest już droższe. Choć z drugiej strony warto zainwestować w komodę drewnianą, bo na pewno posłuży nam długi czas.

Jakie łóżeczko wybrać?

Treści dodano: 05-03-2012, Tagi: wnętrze, kolor, tkaniny

Każdy rodzic staje przed dość poważnym dylematem na temat tego, jakie łóżeczko dziecięce wybrać. Szczególny problem mają przyszli lub świeżo upieczeni rodzice, bowiem wybór łóżeczka dla noworodka jest niezwykle istotny. Mamy do wyboru standardowe, wszystkim dobrze znane łóżeczka drewniane ze szczebelkami, ale obecnie bardzo popularne są także łóżeczka materiałowe, tak zwane turystyczne. Zdania są tutaj dość mocno podzielone. Ale prawda jest taka, że jak jedno tak drugie łóżeczko ma zarówno swoje wady i zalety. I tak przykładowo w łóżeczku drewnianym dziecko może uczyć się wstawać chwytając za szczebelki, ale może też uderzyć się w nie. Z kolei łóżeczko turystyczne można szybko złożyć i zabrać ze sobą wszędzie, ale wspomniana nauka wstawania nie jest możliwa, bo siłą rzecz dziecko nie ma się za co złapać. Jeśli zaś chodzi o kwestię wyglądu oba łóżeczka mogą być bardzo ładne i świetnie pasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza dziecięcego pokoiku. Wszystko zależy od tego na jaki kolor i rodzaj materiału zdecydują się rodzice.

Solidne i tanie fotele do biura, zobacz fotele biurowe Warszawa w firmie 4plan Meble Biurowe.