Archiwum dla tagu: zabezpieczenia

Lampa do pokoju dziecięcego.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że do wszelkiego rodzaju wykonywanych czynności powinniśmy mieć odpowiednie światło, by nie męczyć nadmiernie swoich oczu. Szczególnie dobre, jasne światło jest potrzebne jeśli wykonujemy prace kiedy to musimy wytężyć wzrok. Zatem równie ważne jest to, by dziecko w swoim pokoju miało odpowiednie światło i lampę. Rzecz dotyczy zwłaszcza nieco starszych dzieci, które w swoim pokoju czytają książki i odrabiają zadania domowe. Jest wiele naprawdę ciekawych lamp do pokoju dziecięcego – zarówno lamp sufitowych jak i lampek stołowych czy podłogowych. Często możemy spotkać przykładowo lampy ozdobione motywami bajkowymi. Dziecko z całą pewnością ucieszy się z takiej lampy jednak my wcześniej musimy zadbać o to, by sprawdzić czy dana lampa sprawdzi się. Głównie chodzi o to, by była ona nie tyle ładna co praktyczna. W żadnym wypadku nie może ona zasłaniać żarówki, przyciemniać i zniekształcać światła, bo nie wpłynie to pozytywnie na wzrok dziecka. A do takiej sytuacji nie możemy dopuścić.

Podłoga w pokoiku dziecka.

Rodzaj podłogi w pokoiku dziecięcym zależy przede wszystkim od tego w jakim wieku jest dziecko. Dzieci całkiem małe, które na podłodze leżą, raczkują po niej nie powinny mieć na pewno kontaktu przykładowo z zimnymi kafelkami. Jako że prawdopodobnie w swoim pokoiku wśród zabawek będą spędzać najwięcej czasu dobrze jest położyć tam dywan lub chociaż dobrą, nieco grubszą wykładzinę dywanową, by dziecko nie marzło. Jednak skoro dziecko będzie miało ciągły kontakt z podłogą należy bezwzględnie zadbać o jej czystość, bo małe dzieci lubią wkładać sobie rączki do budzi, którymi uprzednio dotykały podłogi. Kiedy dziecko jest już starsze, samodzielnie chodzi i pilnujemy tego, by na nóżkach miało zawsze jakieś papcie lub grubsze skarpetki może mieć w pokoiku panele i ewentualnie jakiś mniejszy ozdobny dywanik. Na pewno będzie on dużo łatwiejszy w utrzymaniu czystości niż duży dywan czy wykładzina. Ważne jest naturalnie także to, że podłoga nie może być w żaden sposób uszkodzona, nie mogą z niej wystawać jakiekolwiek drewniane czy metalowe elementy, bo to stwarzałoby poważne zagrożenie.

Zabezpieczenia okna.

Treści dodano: 11-03-2012, Tagi: okno, firany, zabezpieczenia

Rodzice dbają przede wszystkim o to, by ich dziecko było bezpieczne. Oczywiście w całym domu powinno być bezpiecznie dla dziecka, ale w jego własnym pokoiku już ponad wszystko. Dzieci często potrafią mieć najróżniejsze pomysły dlatego też po pierwsze powinniśmy pomyśleć o zabezpieczeniu okien. Jeśli z okazji narodzin dziecka planujemy generalny remont jego pokoiku, zamierzamy też wymienić okna warto zainwestować w okna zamykane na kluczyć. W takiej sytuacji dziecko nie będzie w stanie przekręcić klamki i otworzyć okna. Jeśli natomiast chcemy mieć otwarte okno, by często wietrzyć powinniśmy zastanowić się przykładowo nad jakąś solidną barierką, by dziecko nie było w stanie dostać się do okna. I skoro już jesteśmy i skoro już jesteśmy przy temacie okien warto także zamontować specjalną siatkę. Owa siatka ma oczywiście chronić dziecko nie tyle przed nim samym i jego pomysłami, ale przed wszelkimi owadami jak komary, pszczoły czy szerszenie. A tych jest wszędzie pełno w okresie letnim zwłaszcza jeśli mieszkamy w domu prywatnym i mamy duży ogród z całym mnóstwem drzew owocowych.

Komputer w pokoju dziecięcym?

Duża część rodziców uważa komputer za prawdziwe zło wcielone, inni nieco bardziej „życiowi” rodzice sądzą, że komputer jest złem, ale koniecznym. Prawda jest jednak taka, że komputer, a co za tym idzie Internet są bardzo pożyteczne i praktyczne. Ale oczywiście wtedy gdy rodzice nad swoim dzieckiem panują. Czy komputer w pokoju dziecka jest niezbędny dorośli muszą zadecydować sami. Jeśli dziecko jest już od komputera niemal uzależnione lepiej, by owy sprzęt w jego pokoju nie gościł. Kiedy jednak dziecko zasiada do komputera jedynie gdy rodzice na to pozwalają może on stać w jego pokoju. Oczywiście w takiej sytuacji dziecko powinno mieć odpowiednio przystosowane biurko oraz krzesło bądź fotel. Ważna jest także lampka na biurku bądź kinkiet nad biurkiem, by dziecko nie przemęczało oczu. Komputer w pokoju dziecka jest dla niego rozwiązaniem dobrym i wygodnym jeśli przykładowo chodzi już do szkoły, bo odrabiając zadanie domowe i chcąc coś sprawdzić w Internecie nie musi zabierać swoich książek, zeszytów i przenosić ich tam gdzie komputer jest postawiony, bo swobodnie może zrobić wszystko w swoim pokoju.