Ulotki jako sposób na zyskanie nowych klientów - czy warto się na nie zdecydować?

Marketing

22-06-2021

Przez wiele lat ulotki reklamowe oraz broszury przedstawiające ofertę danej firmy cieszyły się niesłabnącym uznaniem. Niekiedy wynikało to z ich opłacalności - dzięki temu, że przedsiębiorca nie musiał decydować się na duży wydatek związany z zaprojektowaniem i wydrukiem, mógł dowolnie zarządzać dystrybucją ulotek. Ponadto przez długi czas ulotki były uznawane za niezwykle skuteczną formę reklamy. Pozwalały między innymi na zwiększenie rozpoznawalności firmy oraz zwrócenie uwagi potencjalnych klientów. Mimo to w ostatnim czasie coraz więcej osób uważa, że ulotki i broszury reklamowe stają się coraz mniej skuteczne. Z tego też powodu warto poznać najważniejsze zalety oraz wady ulotek, a następnie zdecydować, czy taka forma reklamy spełnia nasze oczekiwania.

Jak sprawić, aby ulotki reklamowe wpłynęły na większe zyski firmy?

Skuteczność ulotek w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób je zaprojektujemy oraz w jakim miejscu rozdamy. Ciekawy projekt nie tylko skutecznie przyciągnie uwagę potencjalnych klientów, ale pozwoli również na podkreślenie szczególnych cech firmy, takich jak jej logo czy przewodnie kolory. Choć wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie z tego sprawy, takie detale wpływają na rozpoznawalność firmy, pozwalając klientom odróżnić ją od podobnych działalności. Warto również wspomnieć o tym, że zainteresowanie osób wzbudzają umieszczone na ulotkach kody rabatowe czy ciekawe okazje. W efekcie zmniejszamy ryzyko pojawienia się sytuacji, w której nasz potencjalny klient od razu po otrzymaniu ulotki postanowi się jej pozbyć.

Ulotki jako sposób na zyskanie nowych klientów - czy warto się na nie zdecydować?

Miejsce, w którym rozdamy ulotki lub broszury reklamowe, powinno być związane z rodzajem naszej działalności. Kiedy prowadzimy szkołę językową i oferujemy kursy w promocyjnych cenach, ulotki przedstawiające ofertę powinniśmy umieścić na przykład w pobliżu urzędów pracy czy szkół. Dzięki temu zyskamy większą pewność, że ulotki wzbudzą zainteresowanie przechodzących nieopodal uczniów lub osób poszukujących nowych możliwości zarobku. Z tego też powodu warto pamiętać, że skuteczność takiej formy reklamy, jaką są ulotki, bardzo często zależy od przemyślanej strategii oraz naszego zaangażowania.

Podobne artykuły