Sensowne pomysły na współpracę polsko-koreańską

Biznes

25-08-2020

Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z Koreą Południową już w 1989 roku. Dla obu państw był to ważny czas w historii. W Polsce miał miejsce przewrót polityczny i gospodarczy. Korea natomiast wchodziła na drogę niezwykle intensywnego rozwoju gospodarczego, będącego efektem przede wszystkim innowacyjności. Przez wzgląd na nawiązanie stosunków dyplomatycznych 30 lat temu oraz partnerstwa strategicznego w 2013 roku, a także za sprawą wspomnianej innowacyjności Korei, wiele polskich firm chętnie nawiązuje współpracę z podmiotami z tego azjatyckiego państwa.

Potęga innowacji

Korea Południowa od lat słynie z innowacyjności. Jest to kraj z jedną z największych ilości rejestrowanych rocznie patentów. Pod względem nowoczesnych technologii to państwo z Azji Wschodniej jest przykładem do naśladowania. Inwestycja w nowe technologie w Korei Południowej czy też nawiązanie współpracy z koreańskimi firmami obecnymi w Polsce może być bardzo korzystne dla polskich przedsiębiorstw. Mowa tutaj między innymi o startupach, które dostarczają ciekawych rozwiązań. Koreańskie firmy, które intensywnie działają w Polsce, to między innymi LG i Samsung. Obie korporacje zajmują się w naszym kraju m.in. produkcją baterii. Jednocześnie w Polsce obecne są już laboratoria badawcze, w których trwają prace nad rozwojem technologii.

 

Z powyższego jasno wynika, że obecność koreańskich firm w Polsce to szansa na nawiązanie współpracy przy rozwoju różnorodnych technologii. Koreańscy giganci są otwarci na współpracę w tym zakresie. Dla polskiego przedsiębiorcy jest to szansa na duży zarobek, zyskanie kontaktów, a także wiedzy  i doświadczenia.

Elektromobilność i przemysł

Polska współpraca z Koreą Południową skupia się przede wszystkim na rozwoju elektromobilności i wprowadzaniu innowacji w przemyśle. Koreańczycy mają bowiem ogromne doświadczenie w tych kwestiach. Wydaje się zatem, że każdy pomysł z wymienionych obszarów ma szansę na realizację, jeśli uda się nawiązać współpracę z którymś koreańskich podmiotów. Sposób na na nawiązanie intratnej współpracy z firmami koreańskimi to także sprzedaż komponentów do pojazdów elektrycznych czy też maszyn przemysłowych. 

Handel na linii Polska-Korea Południowa

Już dzisiaj w Korei Południowej kupić można wiele polskich produktów. Między innymi są to ozdoby ceramiczne czy też kosmetyki. Wydaje się jednak, że potencjał tego rynku nadal jest niedoceniany. Koreańczycy to relatywnie bogaty kraj, który wciąż się rozwija. Warto podkreślić, że Korea Południowa rozpoczęła dynamiczny rozwój dopiero w latach 90. XX wieku. Ponadto nie jest to olbrzymi kraj ani pod względem powierzchni ani ludności. Dlatego też nie jest możliwe, aby koreańska produkcja zaspokoiła cały rodzimy rynek. Tym samym każda firma produkcyjna powinna rozważyć rozpoczęcie eksportu produktów do Korei Południowej. Może to być szczególnie opłacalne ze względu na wolny handel na linii Korea-Unia Europejska. Niemniej jednak przed podjęciem decyzji o wejściu na rynek koreański, niezbędne jest zbadanie rynku i popytu na dany rodzaj produktów. W tym celu warto zatrudnić profesjonalistów, którzy dokonają fachowej analizy sytuacji i sporządzą raport określający, czy rozpoczęcie inwestycji w Korei to dobry pomysł.

Sensowne pomysły na współpracę polsko-koreańską

Artykuł powstał we współpracy z East Analytics -- eastanalytics.com/startupy-na-bliskim-wschodzie/.

Podobne artykuły