Na czym można zarobić w 2020 roku?

Biznes

31-07-2020

Warto wiedzieć, która dziedzina zawodowa obecnie przeżywa renesans. Odpowiednie wstrzelenie się w konkretny biznes może przynieść niezły zysk i doskonały start w prowadzeniu własnej działalności. Oto kilka pomysłów na biznes najbardziej opłacalny w 2020 roku.

Pomysł na otwarcie wydawnictwa

Obecnie na rynku większość istniejących wydawnictw jest nieopłacanych dla współczesnych autorów. Wynika to z tego, że opłaty za ich współpracę są nierównomiernie wysokie w stosunku do pracy, jaką twórca włożył w napisanie swego dzieła. Otworzenie wydawnictwa, które szanowałoby wysiłek dzisiejszych pisarzy zyskałoby dużą popularność, ponieważ wszyscy mają świadomość jak niskie stawki są im oferowane. Pisanie książki jest pracą wieloetapową i wydanie jej później w wydawnictwie skutkuje bardzo marnym zyskiem dla autora książki. Chodzi o to, by powstało wydawnictwo, w którym twórcy dzieł wynagradzani byliby godnie. Gdzie dużą wagę poświęcałoby się działaniom promocyjnym wraz z aktywnością autora w mediach społecznościowych, newsletterach czy prywatnym blogu.

Na czym można zarobić w 2020 roku?

Organizacja szkoleń

Kolejnym pomysłem na biznes jest organizacja szkoleń z obszarów, z których większość ma świadomość, że są im dobrze znane. Chodzi o to, by szkolenia były przeprowadzane z dziedziny bardzo popularnej obecnie na świecie. Przykładem może być prowadzenie szkoleń z obsługi programu MS Excel. Mimo, iż praktycznie znajomość ta występuje we wszystkich składanych CV to większość z tych osób potrafi zastosować jedynie kilka najprostszych i powszechnych funkcji. Popyt na tego typu szkolenia byłby naprawdę spory.

Pisanie opowieści w odcinkach

Inspiracja ta powstała w Chinach, gdzie powieści w odcinkach cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. To nie jest nowy trend, istnieje już na świecie od co najmniej wieku, jednak nadal budzi sporo uwagi. Biznes ten można rozkręcać udostępniając odcinki za darmo, zarabiając na dołączonych do nich reklamach lub na lokowaniu produktu, które tak często spotkać można w polskich serialach. Jest to świetny pomysł, ponieważ ludzie lubią czekać z dreszczykiem emocji na kolejny odcinek czy sezon ulubionej produkcji. Warto, więc pójść tą drogą.

 

 

Podobne artykuły