Szansa na poprawę swych kompetencji zawodowych ze Szkołą Żak

Finanse

26-05-2020

Często zdarza się, że praca, którą wykonujemy nie do końca spełnia nasze oczekiwania pod kątem tego, że nie za bardzo jest to nasz klimat lub po prostu pensja nas nie satysfakcjonuje. Na rynku obecnie pojawia się wiele możliwości za pośrednictwem, których możemy podnieść własne kompetencje i umiejętności i dzięki temu zdobyć wymarzony etat. Jak to zrobić? Dowiesz się czytając niniejszy tekst.

Nabywanie kompetencji w Szkole Żak

Szkoła Żak oferuje bezpłatne pozyskanie kwalifikacji, które jest niezbędne do posiadania wymarzonej profesji, która oprócz tego, że będzie naszą pracą to jednocześnie będzie także pasją. Szkoła Żak oferuje zajęcia, które odbywają się tak jak na większości uczelni zaocznych, czyli co drugi tydzień, co pozwala na łatwe łączenie nauki z pracą. Kończąc swoją przygodę ze szkołą otrzymuje się dyplom Ministerstwa Edukacji Narodowej, który jest poważanym dokumentem w całej Europie.

Większość kursów oferowanych w szkole jest bezpłatnych. Zapisując się do szkoły policealnej potrzeba zaledwie posiadać dowód osobisty oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej. Zapisu można dokonać bez wychodzenia z domu, korzystając z formularza online. Oczywiście oprócz drogi elektronicznej zapis jest także możliwy w siedzibie szkoły Żak, a konkretnie w sekretariacie.

Szansa na poprawę swych kompetencji zawodowych ze Szkołą Żak

Popularne kierunki kształcenia

Dla osobników płci żeńskiej do najczęściej wybieranych kierunków należy: florysta, technik usług kosmetycznych czy wizażystka/stylistka. Po ukończeniu tych kierunków można starać się o pracę w salonach kosmetycznych, studiach stylizacji i wizażu czy różnych salonach piękności.

Mężczyźni natomiast decydują się na kształcenie na kierunkach: technik rachunkowości lub technik BHP. Dzięki tym kompetencją z powodzeniem mogą później myśleć o założeniu własnej działalności.

Zaoczna szkoła średnia

Osoby, które nie ukończyły szkoły średniej mogą zapisać się do zaocznego Liceum Ogólnokształcącego, po którym mogą przystąpić do egzaminu maturalnego, co staje się furtką dla wielu osób w dalszym kształceniu zawodowym. Od 2019 roku liceum trwa 4 lata.

 

Podobne artykuły