Sztuczna inteligencja w naszym życiu - zastosowania AI.

Biznes

25-03-2021

W dzisiejszych czasach w bardzo wielu zwyczajnych sytuacjach korzystamy z technologii, które opierają się na uczeniu maszynowym. Czasem niektórzy z nas nie zdają sobie nawet z tego sprawy, ale sztuczna inteligencja przydaje się nam, na co dzień i w pracy i w domu. Elementy uczenia maszynowego coraz częściej wykorzystywane są w różnych urządzeniach powszechnego użytku. Jakie zatem urządzenia nie pracują według gotowych instrukcji, a dzięki zdolności samouczenia się jak najlepiej dostosowują się do naszych potrzeb? W jaki sposób sztuczna inteligencja ułatwia nam codzienne życie i codzienną pracę?

Zastosowanie sztucznej inteligencji w życiu codziennym

Można śmiało powiedzieć, że żyjemy w czasach, w których sztuczna inteligencja towarzyszy nam niemal każdego dnia. Jakie zatem urządzenia, które znamy korzystają z systemów uczenia się? Z całą pewnością są to smartfony. Chodzi tu przede wszystkim o taką opcję jak wirtualny asystent. Warto, bowiem zaznaczyć, ze nowoczesne telefony komórkowe potrafią się znakomicie dostosować do osoby, która na co dzień z nich korzysta. Ponadto zastosowanie sztucznej inteligencji odnajdziemy także w usługach telewizyjnych np. w usłudze takiej jak Netfix. W tym przypadku systemy uczące się analizują zachowanie widzów, a następnie identyfikują ich upodobania i dlatego też są w stanie dostarczać nam sugestię, co do filmów i programów, które mogą wydać się nam naprawdę interesujące. Podobną sytuację możemy zaobserwować podczas robienia zakupów w sieci. Często, bowiem w takiej sytuacji wyświetlają się nam propozycje produktów, które mogą przypaść nam do gustu. To również zawdzięczamy nauce maszyn. Sztuczna inteligencja ma także pomóc nam w ułatwieniu komunikacji międzyludzkiej w mediach społecznościowych. Dlatego też na portalu takim jak chociażby Facebook pojawiają się nam podpowiedzi, co do osób, które mogą być naszymi znajomymi czy też propozycje emotikonek, których możemy użyć w danym wpisie.

Sztuczna inteligencja w naszym życiu - zastosowania AI.

Zastosowanie sztucznej inteligencji w biznesie

Sztuczna inteligencja przydaje się nam, na co dzień nie tylko w domu i w naszym życiu prywatnym, ale także i w pracy. Jako przykład możemy podać tu przekierowanie wiadomości do odpowiednich folderów naszych skrzynek mailowych. Warto zaznaczyć, że system uczenia się sortując przychodzące maile korzysta ze specjalnych technik, dzięki którym w naszych głównych skrzynkach mailowych nie odnajdujemy spamu. Sztuczna inteligencja przydaje się także podczas korzystania z bankowości elektronicznej. Systemy bankowe uczą się wzorców zachowań swoich klientów po to, aby móc chronić ich przed oszustami i we właściwym czasie poinformować o transakcjach nietypowych dla danego konta. Warto również podkreślić, że obecnie także wiele przedsiębiorstw bardzo chętnie wdraża nowe technologie i korzysta z możliwości, jakie daje stosowanie sztucznej inteligencji. Do popularnych rozwiązań tego typu należą między innymi: chatboty, wirtualni asystenci czy też działania z zakresu Big Data. Sztuczna inteligencja znajduje się także w bardzo wielu oprogramowaniach stosowanych w przedsiębiorstwach z różnych branż.

Podobne artykuły